XI Mityng Pływacki – walczyli o prezydenckie puchary

Ponad 300 zawodników wystartowało w XI Mityngu Pływackim o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza. W tym roku najcenniejsze trofeum zgarnęli Paulina Jackowiak z K.S. Wodnik Śrem oraz Daniel Wytwer, reprezentant sekcji pływackiej KKS-u Kalisz.

Cieszące się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem zawody, także i tym razem zgromadziły na starcie liczne grono młodych polskich pływaków. Na pływalni kaliskiego Ośrodka Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji do rywalizacji przystąpiło ponad 300 zawodników z roczników 2004 – 2010 i młodszych, z 16 klubów pływackich w kraju. Sekcję pływacką KKS-u, jak na gospodarzy przystało, reprezentowała silna grupa 95 zawodników.

Emocji nie brakowało. Liczne grono kibiców, złożone w dużej mierze z tych najwierniejszych, czyli rodziców, było świadkami wielu ciekawych wyścigów, często wieńczonych nowymi rekordami życiowymi. Rywalizacja toczyła się na dystansach 25-50m, stylem dowolnym, grzbietowym, klasycznym i motylkowym. Spośród wszystkich startujących wyłonionych zostało dwoje najlepszych, którzy w obydwu startach zdobyli największą ilość punktów według klasyfikacji FINA. W tym roku okazali się nimi Paulina Jackowiak, reprezentująca K.S.Wodnik Śrem oraz Daniel Wytwer z sekcji pływackiej KKS-u Kalisz. To właśnie w ich ręce trafiły puchary Prezydenta Miasta. Pozostali zawodnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali uhonorowani medalami i dyplomami. Nagrody wręczali m.in. Artur Kijewski, wiceprezydent Kalisza, który dokonał też oficjalnego otwarcia zawodów, Robert Trzęsała, prezes Kaliskiego Klubu Sportowego, Edward Prus, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej oraz przedstawiciele Wydziału Edukacji, Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki UM i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Kaliszu, współorganizatora zawodów.

Dzięki wsparciu sponsorów udało się też przygotować nagrody dla ponad 80 zawodników, rozlosowane w ramach towarzyszącej imprezie loterii. Głównym organizatorem zawodów, współfinansowanych z budżetu Miasta Kalisza, była sekcja pływacka Kaliskiego Klubu Sportowego, której członkowie składają serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom i starszym zawodnikom zaangażowanym w ich przygotowanie i przeprowadzenie.