XVI Turniej Gwiazdkowy o Puchar Prezydenta Kalisza za nami!

W miniony weekend (11-12 grudnia 2021) został rozegrany XVI Turniej Gwiazdkowy o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza, w którym mogliśmy oglądać zawodników ze wszystkich roczników od 2003 do 2017.

Pierwszego dnia rozgrywek na Majkowskim Wembley mogliśmy obserwować “starszą” grupę piłkarzy. O puchary i medale rywalizowali zawodnicy z roczników 2003-2011. Choć towarzyszyła im iście zimowa pogoda, to na boisku przy ul. Tuwima 2 było bardzo gorąco. Nie brakowało sportowej, męskiej walki w ramach fair-play. Kibice mogli być zadowoleni także z poziomu widowiska, bo zawody dobrze się oglądało.

 

 

W niedzielę przenieśliśmy się do “Kalisz Areny”, aby śledzić rywalizację piłkarzy z roczników 2012-2017. KKS Kalisz miał w roczniku 2012 dwie drużyny, które zajęły 4. i 5. miejsce w zawodach. Ich wyniki prezentują się następująco:
• 1. kolejka: KKS Kalisz I – Calisia Kalisz 1:2, KKS Kalisz II – AP Reissa Pleszew 0:5
• 2. kolejka: KKS Kalisz I – KKS Kalisz II 1:1
• 3. kolejka: Calisia Kalisz – KKS Kalisz II 1:6, AP Reissa Kalisz – KKS Kalisz I 3:0
• 4. kolejka: KKS Kalisz I – AP Reissa Kalisz II 8:1, KKS Kalisz II – AP Reissa Kalisz I 0:2
• 5. kolejka: AP Reissa Kalisz II – KKS Kalisz II 1:2, AP Reissa Pleszew – KKS Kalisz I 2:0
Młodych piłkarzy odwiedzili zawodnicy pierwszego zespołu KKS-u Kalisz – Piotr Giel i Jakub Zachara, którzy aktywnie wspierali wszystkich uczestników zawodów. Po 6 godzinach intensywnej gry, ale także bardzo dobrej zabawy XVI Turniej Gwiazdkowy o Puchar Prezydenta Kalisza zakończył się.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, a zwycięzcą gorąco gratulujemy! Zapraszamy na kolejny Turniej już w przyszłym roku!

To niezwykłe widowisko było dofinansowane ze środków Miasta Kalisza.