Z ortografią na Ty. Kakaesiacy pisali dyktando.

Młodzi adepci futbolu spędzający ferie na sportowo w Kaliskim Klubie Sportowym mieli w czwartek wyjątkowych gości. Piłkarzy ręcznych Energi MKS Kalisz. Wspólnie napisali Wielkie Dyktando PGNiG Superligi.  

W środę obchodzony był Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Dzień później PGNiG Superliga zaprosiła wszystkie kluby do wspólnej ortograficznej zabawy. Na profilu facebookowym WP Sportowe Fakty za pomocą transmisji live dyktowany był tekst związany tematycznie z piłką ręczną. Do pisania zasiedli reprezentanci wszystkich klubów PGNiG Superligi,  a relacja live z tego wydarzenia prowadzona była na oficjalnych klubowych kontach na facebooku. Z zawiłościami języka polskiego zmierzyli się także zawodnicy Energi MKS Kalisz Michał Czerwiński, Bartosz Wojdak i Edin Tatar, ale nie byli w tej walce sami. Towarzyszyli im adeptami futbolu KKS-u Kalisz, którzy spędzają ferie na sportowo.

Jak poszło… ? Cóż, początek był ambitny, ale po upływie kilku minut ortografia zeszła na plan dalszy, więc oceny zapewne nie będą zachwycające, ale najważniejsze, że wszyscy dobrze się bawili. W końcu mamy jeszcze ferie. Na koniec było oczywiście wspólne zdjęcie, a dla wszystkich młodych piłkarzy bilety na sobotni mecz kaliskich szczypiornistów z Sandrą SPA Pogoń Szczecin.