Z Polonią o utrzymanie pozycji lidera

W najbliższą sobotę, 2 listopada, podopieczni Ryszarda Wieczorka zmierzą się w spotkaniu 15. kolejki, z 9. drużyną rozgrywek, Polonią Środa Wielkopolska. Pierwszy gwizdek, na Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej w Kaliszu, zabrzmi punktualnie o 18:00.

Runda jesienna sezonu 2019/2020 III ligi grupy 2 wkracza w decydującą fazę. Trzy drużyny z ścisłej czołówki – KKS Kalisz, Mieszko Gniezno oraz Radunia Stężyca, wyrównanie walczą o każdy punkt, aby w zimową pauzę wejść z jak największą przewagą. Przed “Trójkolorowymi”, najbliższy mecz będzie okazją do utrzymania pierwszej pozycji w tabeli.

Polonia Środa Wielkopolska zajmuje obecnie 9. lokatę w zestawieniu, z 18 punktami na koncie. Rywal dotychczas wygrał 5 razy, 3 pojedynki z udziałem tej ekipy zakończyły się remisem, a w 6 meczach musieli oni uznać wyższość przeciwników. Podczas tych spotkań, zawodnicy z Środy Wielkopolskiej zdobyli 23 bramki, a 19 stracili. W ostatniej kolejce, podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego zremisowali u siebie z Jarotą Jarocin 1:1.

Rywalizacje tych drużyn, w poprzedniej kampanii, kaliscy fani zapamiętali pozytywnie – w obu spotkaniach górą był zespół z najstarszego miasta w Polsce. Pierwszy pojedynek odbył się 8 września 2018 roku, a KKS pokonał wtedy na wyjeździe Polonię aż 4:0, po trafieniach Mateusza Żytki, Mateusza Stefaniaka oraz Huberta Antkowiaka, który wpisał się na listę strzelców dwukrotnie. Rewanż 13 kwietnia 2019 roku, na Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej w Kaliszu, zakończył się także wygraną kakaesiaków wynikiem 2:1, a bramkarza rywali pokonali wówczas Gabriel Vidal Gonzalez oraz Robert Tunkiewicz.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie KKS-u Kalisz przeciwko Polonii Środa Wielkopolska. Dopinguj głośno “niebiesko-biało-zielonych”! Bilety do zakupienia na portalu https://bilety.cotucotam.pl/.