Zakłady na beniaminków II ligi

Niedawno poznaliśmy terminarz II ligi na sezon 2020/2021. KKS Kalisz rozpocznie swoje występy w ostatni weekend sierpnia, meczem z Błękitnymi Stargard. Pewne zatem jest, że już wkrótce kibice KKS-u będą mogli typować zakłady na nasz zespół u legalnych bukmacherów, a dodatkowo dostępna oferta będzie bogatsza i ciekawsza niż w przypadku rozgrywek III ligi.

W komunikacie z 5 sierpnia, PZPN zaprezentował plan spotkań w ramach II ligi w sezonie 2020.2021. Rozgrywki rozpoczną się w ostatni weekend sierpnia. – Rozgrywki 1. i 2. ligi rozpoczną się 29-30 sierpnia 2020 roku, a zakończą 12/13 czerwca 2021 roku. Mecze barażowe zostaną rozegrane w dniach 16 i 20 czerwca 2021 roku – poinformował Polski Związek Piłki Nożnej na swojej oficjalnej stronie internetowej. Wiadomo już, że inauguracyjny mecz nasi “Trójkolorowi” rozegrają 29 sierpnia na swoim stadionie. Pierwszym przeciwnikiem w II lidze będzie drużyna Błękitnych Stargard.

Jak pokazuje sezon 2019/2020, losy beniaminków na poziomie II ligi toczą się różnie. W 2019 r. do II ligi awansowały cztery zespoły – Legionovia Legionowo, Lech II Poznań, Górnik Polkowice oraz Stal Rzeszów. Legionovii nie udało się utrzymać w lidze – zajęła w tabeli przedostatnie miejsce i spadła o klasę niżej. Górnik Polkowice zakończył sezon na 11. miejscu, Lech II Poznań – na 13., mając tylko punkt przewagi nad strefą spadkową. Najlepiej w sezonie 2019/2020 w II lidze radziła sobie Stal Rzeszów, która zajęła 6. miejsce i mogła dzięki temu walczyć w barażach o awans do Ekstraklasy.

To m.in. rozgrywane baraże sprawiają, że zakłady bukmacherskie na II ligę są o wiele ciekawsze niż te na III ligę. Widać to chociażby w zakładach długoterminowych. Kibice mogą bowiem typować nie tylko zespoły, które na koniec sezonu wywalczą bezpośrednią promocję na zaplecze Ekstraklasy, ale również te, które zajmą miejsca premiowane walką w barażach.

Niektórzy bukmacherzy, już na poziomie II ligi, oferują zakłady dotyczące najlepszego strzelca rozgrywek. Nie może to dziwić, jeśli brać pod uwagę fakt, że w wielu drużynach występują znani piłkarze, z bogatą przeszłością w polskich i zagranicznych klubach. Najlepszym przykładem w poprzednim sezonie był Marcin Robak, doskonale znany z polskich boisk napastnik, który w barwach Widzewa Łódź zdobył w II lidze 21 bramek. Co jednak ciekawe, nie został królem strzelców rozgrywek – z dorobkiem 24 goli w klasyfikacji wyprzedził go Michał Bednarski z… Górnika Polkowice, czyli beniaminka.

Poza tym, na kibiców II-ligowych zespołów czekają u bukmacherów tradycyjne zakłady piłkarskie. – Typujący przewiduje zwycięstwo jednej z dwóch drużyn lub remis – to jest podstawa, od której zawsze się wychodzi. Dzisiejszy rynek bukmacherski nie marnuje jednak futbolowego potencjału i cyklicznie rozszerza piłkarską ofertę o przeróżne kombinacje. Do najpopularniejszych zakładów, oprócz wspomnianego i dobrze znanego 1X2, należą typ na zwycięstwo bez remisu (1 lub 2 DNB), podwójna szansa, inaczej zakład z „podpórką”, handicap albo obie drużyny strzelą bramkę (BTS) – pisze Magda Stępień, ekspertka portalu LegalSport.pl, zajmującego się analizą rynku bukmacherskiego w Polsce.

Dla kibiców i sympatyków KKS-u szykuje się więc emocjonujący sezon – i sportowo, i pod względem zakładów wzajemnych.

***
Hazard wiąże się z ryzykiem. Gra u nielicencjonowanych podmiotów jest niezgodna z prawem. Zakaz wstępu na stronę internetową i uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia.