Zwycięstwo Dumy Kalisza w sparingu przeciwko Widzewowi

Piąte spotkanie kontrolne zakończone wygraną podopiecznych Ryszarda Wieczorka! Po trafieniach Roberta Tunkiewicza oraz Sebastiana Kaczyńskiego, KKS Kalisz pokonał lidera II ligi, Widzew Łódź, 2:1.

W kadrze na pojedynek z Widzewem nie pojawili się Andrzej Kaszuba, Mateusz Żytko, Jakub Zachara, Wiktor Smoliński, Mateusz Regling, Patryk Pawela, Mateusz Żebrowski oraz Mikołaj Zawistowski. Rywalizacja była jednym z elementów trwającego obozu przygotowawczego piłkarzy KKS-u Kalisz.

Mecz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród kibiców “czerwono-biało-czerwonych”, a osoby, które przybyły do ośrodka treningowego “Łodzianka”, nie mają czego żałować. Sparing był rozgrywany w wysokim tempie, a zawodnicy nie zamykali się na własnych połowach. Nie brakowało okazji z obu stron, a ważne role, zarówno w KKS-ie jak i Widzewie, odgrywali bramkarze. Na pierwszą groźną sytuację “Trójkolorowych” czekaliśmy do 19. minuty, gdy Daniel Kamiński zaprezentował mocny, górny strzał w kierunku dalszego słupka bramki rywali – na posterunku był goalkeeper łódzkiego zespołu, Patryk Wolański. W 23. minucie, Maciej Krakowiak przerwał groźną próbę przeciwników, zatrzymując akcję “sam na sam”. 14 minut później doszło do przełamania rezultatu. Robert Tunkiewicz wykorzystał wyłożenie piłki przez Mateusza Majewskiego i uderzył futbolówkę tuż obok prawego słupka bramki Widzewa – przy Małachowskiego 5/7 w Łodzi, KKS prowadził 1:0. Tuż po przerwie, inicjatywa należała do RTS-u. W 50. minucie, przeciwnicy wykorzystali kontratak, a Kamila Kosuta, który zmienił Macieja Krakowiaka między słupkami Dumy Kalisza, pokonał Konrad Gutowski. Kilkadziesiąt sekund później, kaliszanie mogli ponownie wyjść na prowadzenie po próbie Tunkiewicza, ale w tej sytuacji górą był bramkarz Widzewa, Wojciech Pawłowski. W 60. minucie, bliski wykorzystania błędu Pawłowskiego był Nikodem Zawistowski, ale jego strzał, pod poprzeczkę, wybronił łódzki goalkeeper. Aktywny w spotkaniu Robert Tunkiewicz, 7 minut później, uderzył z 11. metra na bramkę “czerwono-biało-czerwonych”, jednak w rezultacie Pawłowski sparował piłkę. W 73. minucie, sporo szczęścia mieli zawodnicy KKS-u, ponieważ futbolówka dwukrotnie odbiła się od słupka – najpierw po strzale Mateusza Możdżenia, potem Henrika Ojamyy. “Kropkę nad i”, pięknym uderzeniem z rzutu wolnego, postawił Sebastian Kaczyński, który w 85. minucie wykorzystał stały fragment gry i zapewnił “niebiesko-biało-zielonym” zwycięstwo w piątym sparingu zimowego okresu przygotowawczego.

Kolejne spotkanie podopiecznych Ryszarda Wieczorka w środę, 12 lutego, o godzinie 13:00, na Majkowskim Wembley przy ul. Tuwima 2 w Kaliszu. W najbliższym sparingu, KKS zmierzy się z rezerwami Miedzi Legnica.

***

Sparing, 08.02.2020, godz. 12:00, Ośrodek treningowy Łodzianka przy ul. Małachowskiego 5/7 w Łodzi
Widzew Łódź – KKS Kalisz 1:2 (0:1)
0:1 Robert Tunkiewicz 38. min, 1:1 Konrad Gutowski 50. min, 1:2 Sebastian Kaczyński 85. min.

KKS Kalisz: Maciej Krakowiak (46. min Kamil Kosut) – Filip Szewczyk (46. min Damian Ślesicki), Mateusz Gawlik (46. min Kacper Górski), Paweł Łydkowski (68. min Mateusz Gawlik), Mateusz Mączyński (68. min Filip Szewczyk), Michał Borecki (46. min Adrian Łuszkiewicz), Robert Tunkiewicz (68. min Michał Borecki), Fabian Hiszpański (46. min Nikodem Zawistowski), Daniel Kamiński (46. min Damian Poliński), Kamil Sabiłło (46. min Marcin Radzewicz), Mateusz Majewski (46. min Sebastian Kaczyński).