Zwycięstwo na inaugurację zmagań w IV lidze!

Drugi zespół KKS-u, rozgrywki wielkopolskiej IV ligi, rozpoczyna od pewnego zwycięstwa z Tarnovią Tarnowo Podgórne. Spotkanie 1. kolejki sezonu 2020/2021, na Stadionie Miejskim przy Wale Matejki 2, zakończyło się zwycięstwem “Trójkolorowych” 3:1. Bramki dla Dumy Kalisza zdobyli Nikodem Zawistowski, Mateusz Majewski i Filip Szewczyk.

W pojedynku, oprócz piłkarzy pierwszego zespołu, wystąpiło aż 4 zawodników Akademii Piłkarskiej KKS Kalisz, dla których był to debiut w seniorskich rozgrywkach. Byli to Szymon Olejnik, Kacper Nowak, Kacper Tomaszewski i Kamil Weber. Tak skrojony skład, od samego początku rywalizacji, dyktował warunki na murawie doświadczonej drużynie Tarnovii. Kakaesiacy wypracowali sobie wiele strzeleckich okazji, ale na pierwszą bramkę musieliśmy czekać do 23. minuty. Wynik w starciu otworzył Nikodem Zawistowski, który wykorzystał asystę z główki Sebastiana Kaczyńskiego. Do przerwy, podopieczni Marcina Woźniaka prowadzili przy WM2 1:0.

Przez pierwszy kwadrans drugiej połowy, “Trójkolorowi” oddali inicjatywę przyjezdnym oraz popełnili parę błędów w obronie, co przełożyło się na utratę bramki wyrównującej w 58. minucie. Szybko jednak zmotywowani gospodarze, przystąpili do ofensywy i już po paru chwilach, za sprawą gola Mateusza Majewskiego, KKS-owi ponownie udało się wyjść na prowadzenie 2:1. Rozpędzony zespół z Kalisza, nawet będąc w osłabieniu, po drugiej żółtej a w konsekwencji czerwonej kartce Szymona Olejnika, dość pewnie rządził na murawie do końca. Szansę gości na remis, definitywnie przekreślił w 79. minucie Filip Szewczyk, pokonując w starciu “sam na sam” goalkeepera Tarnovii, zdobywając tym samym bramkę na 3:1.

Kolejne ligowe spotkanie drugiej drużyny KKS-u już w sobotę, 8 sierpnia. Na wyjeździe, “niebiesko-biało-zieloni” powalczą w starciu przeciwko ekipie Lubuszanina Trzcianka. Start pojedynku o godzinie 12:00.

***
1. kolejka IV ligi wielkopolskiej 2020/2021, 02.08.2020, godz. 11:00, Stadion Miejski, ul. Wał Matejki 2 w Kaliszu
KKS Kalisz II – Tarnovia Tarnowo Podgórne 3:1 (1:0)
1:0 Nikodem Zawistowski 23. min, 1:1 Bartłomiej Graczyk 58. min, 2:1 Mateusz Majewski 60. min, 3:1 Filip Szewczyk 79. min.

KKS Kalisz II: Patryk Pawela – Szymon Olejnik, Wiktor Smoliński, Andrzej Kaszuba (46. min Robert Tunkiewicz), Bartłomiej Maćczak (46. min Mateusz Majewski), Paweł Łydkowski, Damian Poliński (68. min Jakub Zachara), Sebastian Kaczyński (90. min Kamil Weber), Mikołaj Zawistowski (90+3. min Kacper Tomaszewski), Daniel Kamiński (46.min Filip Szewczyk), Nikodem Zawistowski.

Tarnovia Tarnowo Podgórne: Sebastian Lorek – Adam Dyzert, Paweł Kowal (46. min Michał Kubiak), Bartłomiej Graczyk (84. min Jakub Glinka), Kamil Wamberski, Błażej Telichowski, Maurycy Niemczyk, Maciej Frankowski, Jakub Smura (69. min Mateusz Malczyk), Jakub Wilk, Patryk Janeczek.

Żółte kartki: Szymon Olejnik (2x – czerwona), Wiktor Smoliński, Andrzej Kaszuba (KKS).

Sędziowie: Maciej Ziółkowski oraz Tomasz Żynda, Dawid Jasiński (Konin).