Zwycięstwo na koniec przygotowań. Juniorzy KKS-u rozbili seniorów Szczytu

W ostatniej grze kontrolnej przed nowym sezonem nasi Juniorzy Starsi pokonali na bocznym boisku przy ul. Łódzkiej A-klasowy Szczyt Szczytniki 6:3.

W zespole prowadzonym przez Karola Kiełbika wystąpili m.in. Patryk Pawela, Damian Poliński, Wiktor Matysiak czy Daniel Kamiński, którzy na co dzień trenują przy pierwszym zespole.

Kaliszanie do przerwy prowadzili z rywalem 1:0, jednak festiwal skuteczności rozpoczęli w drugiej odsłonie meczu. Ostatecznie do bramki Szczytu trzykrotnie trafił Poliński, dwa gole dołożył Daniel Kamiński, a jednego Michał Gramczewski.

– To była nasza ostatnia gra kontrolna przed ligą. Tak naprawdę każdy sparing był inny, w każdym musiałem zmieniać skład ze względu na sprawy osobiste, wakacje, wczasy itp. Tak ciężkiego okresu pod tym kątem jeszcze nigdy jako trener nie miałem. Liczę na to, że bardzo słaba frekwencja na treningach poprawi się razem z początkiem nowego sezonu i roku szkolnego – powiedział trener Kiełbik, którego drużyna ligowe zmagania rozpocznie starciem z Polonią Leszno.

Co do samego spotkania to przez większość meczu kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku. Graliśmy piłką, rozgrywaliśmy akcje od tyłu przez bramkarza, stwarzaliśmy dużo sytuacji strzeleckich. Szkoda, że bramki straciliśmy po prostych, indywidualnych błędach. Nie bez znaczenia dla losów spotkania była pomoc zawodników z pierwszego zespołu. – zakończył trener najstarszej grupy rocznikowej w KKS-ie.

***

Junior Starszy A1, trener Karol Kiełbik, Sparing, 11.08.2019, godz. 11:00
KKS Kalisz – Szczyt Szczytniki 6:3 (1:0)
Bramki dla KKS-u: Damian Poliński (3), Daniel Kamiński (2), Michał Gramczewski

KKS Kalisz: Patryk Pawela (Dawid Dobrasiak) – Adrian Nyszkiewicz (Kuba Czarnecki), Michał Gramczewski, Tomasz Pawłowski (Jakub Stasik), Tymoteusz Wieczorek – Damian Poliński, Patryk Kawecki, Igor Kossowski (Kamil Przysiecki), Wiktor Matysiak (Szymon Sałata)- Filip Zakosztowicz (Kamil Zakrzewski), Daniel Kamiński