Zwycięstwo przy WM2

Druga drużyna KKS-u Kalisz wygrywa domowe spotkanie 9. kolejki wielkopolskiej PROEKO IV ligi. Na Stadionie Miejskim przy Wale Matejki 2, “Trójkolorowi” pokonali TPS Winogrady Poznań 2:1, a wśród kakaesiaków, na listę strzelców wpisali się młodzieżowcy z rocznika 2004, Adam Zadka i Jakub Zachara.

Koleje 3 punkty dopisała do swojego konta drużyna rezerw KKS-u Kalisz. W 9.kolejce wielkopolskiej PROEKO IV ligi, przed własną publicznością, pokonała zamykające tabelę TPS Winogrady Poznań. Od początku spotkania obydwie ekipy próbowały stworzyć sobie sytuacje strzeleckie. Jednak do przerwy żadnej nie udało się pokonać bramkarza przeciwnika. Po przerwie jako pierwszy na listę strzelców KKS-u Kalisz wpisał się Adam Zadka, który w 52. minucie pokonał Cypriana Błażejewskiego. Odpowiedź gości była natychmiastowa. Po szybkim kontrataku, w 53.minucie, na 1:1 wyrównał zawodnik Winograd, Michał Trenkler. Losy spotkania rozstrzygnęło trafienie Jakuba Zachary w 70.minucie meczu.

Po zwycięstwie z Winogradami KKS Kalisz II awansował na 6.miejsce w tabeli wielkopolskiej POREKO IV ligi. Obecnie kaliski klub ma na swoim koncie 16 punktów, do lidera rozgrywek Victorii Września traci 9 punktów. W 10. kolejce rezerwy KKS-u, w meczu wyjazdowym, zmierza się z Obrą Kościan. To spotkanie zaplanowane jest na sobotę, 26 września o godzinie 16:00.

***
9. kolejka sezonu 2020/2021 wielkopolskiej PROEKO IV ligi, 19.09.2020, godz. 16:00, Stadion Miejski przy ul. Wał Matejki 2
KKS Kalisz II – TPS Winogrady Poznań 2:1 (0:0)
1:0 Adam Zadka 52. min, 1:1 Michał Trenkler 53. min, 2:1 Jakub Zachara 70. min.

KKS Kalisz II: Kamil Kosut (46. min Patryk Pawela) – Jakub Pawlik, Krzysztof Idźczak, Antoni Bednarek, Andrzej Kaszuba, Mateusz Regling, Kacper Paluszczak, Kacper Dudek, Wiktor Smoliński (46. min Adam Zadka), Sebastian Kaczyński (46. min Mateusz Kościelak), Jakub Zachara (77. min Jakub Kieliba).

TPS Winogrady Poznań: Cyprian Błażejewski – Marian Wesołowski, Kamil Ławniczak, Adrian Niemczyk (78. min Marceli Michalski), Jakub Nowacki, Adam Gajda (78. min Hubert Babicz), Kamil Lulka (84. min Mateusz Forszpaniak), Łukasz Szumiński, Karol Kolczyński (58. min Piotr Paukszteło, Michał Trenkler (72. min Marcin Daniel), Damian Knopik.

Żółte kartki: Andrzej Kaszuba (KKS).

Sędziowie: Sebastian Lorek i Daniel Duda, Norbert Brzoski (Rawicz).