Zwycięstwo w Elblągu!

KKS Kalisz pokonał dziś na wyjeździe Olimpię Elbląg 1:0, w meczu 18. kolejki eWinner 2. ligi. Podopieczni Bogdana Zająca, zarówno w ofensywie jak i defensywie, zaprezentowali się z dobrej strony. W 22. minucie spotkania bramkę na wagę kompletu punktów zdobył uderzeniem z dystansu Mateusz Wysokiński. Było to 7. zwycięstwo w obecnym sezonie Dumy Kalisza.

W 4. minucie pierwsze uderzenie w kierunku bramki rywali oddał Karol Smajdor, który przed polem karnym Olimpii otrzymał futbolówkę z rzutu rożnego. Kilka minut później Piotr Giel zagrał do Mateusza Wysokińskiego, a ten, z odległości, uderzył minimalnie niecelnie. Początek rywalizacji to ofensywna postawa podopiecznych Bogdana Zająca. W krótkim czasie Mateusz Majewski i Michał Borecki zanotowali pierwsze, celne strzały. Gospodarze odpowiedzieli w 17. minucie, gdy po wypracowanej sytuacji do pracy zaangażowany został Maciej Krakowiak. Przełamanie rezultatu nastąpiło w 22. minucie. Piłka, po rzucie wolnym wykonanym przez Adriana Łuszkiewicza, spadła pod nogi Mateusza Wysokińskiego a ten pięknie i skutecznie uderzył z odległości. Niewiele brakowało, aby Olimpia wyrównała kilka minut później. W 26. minucie w pole karne KKS-u dośrodkował Piotr Kurbiel, ale ostatecznie nikt z ekipy rywali nie sięgnął futbolówki. Kolejny celny strzał “Związkowi” oddali w 29. minucie, ale tym razem dobrze między słupkami spisał się goalkeeper Dumy Kalisza. Do końca pierwszej połowy rezultat spotkania nie uległ zmianie.

Początkowe fragmenty drugiej połowy to przejęcie inicjatywy przez Olimpię Elbląg. W 62. minucie, dobrze ustawiony Krakowiak wybronił uderzenie z główki gospodarzy. Kakaesiacy wciąż jednak byli groźni w kontratakach i stałych fragmentach gry. Po dośrodkowaniu z wolnego w 70. minucie, celnie choć zbyt słabo, z główki strzelił Przemysław Stolc. “Trójkolorowi” w ostatnich minutach rywalizacji zostali zepchnięci do defensywy, ale gra całej linii obrony Dumy Kalisza była bardzo solidna. W 87. minucie, kolejną dobrą interwencję w starciu zaprezentował Maciej Krakowiak – bramkarz KKS-u wyłapał strzał główką z bliskiej odległości. Kontratak kaliskiego zespołu wypracowany kilka chwil później, celnym strzałem zewnętrzną częścią stopy wykończył Bartłomiej Putno. Putno, ze względu na kontuzję, musiał opuścić boisko w doliczonym czasie gry. Ostatecznie wynik meczu nie uległ już zmianie i podopieczni Bogdana Zająca mogli się cieszyć z 7. zwycięstwa w tym sezonie eWinner 2. ligi.

***
18. kolejka sezonu 2021/2022 eWinner 2. ligi,. 20.11.2021, godz. 13:00, Stadion Miejski w Elblągu przy ul. Agrykola 8
Olimpia Elbląg – KKS Kalisz 0:1 (0:1)
0:1 Mateusz Wysokiński 22. min.

Olimpia Elbląg: Andrzej Witan – Adrian Piekarski (46. min Marcin Bawolik), Michał Czarny, Kamil Wenger – Łukasz Sarnowski (89. min Dominik Kozera), Klaudiusz Krasa, Hubert Krawczun, João Guilherme, Miłosz Kałahur – Jan Sienkiewicz (58. min Szymon Stanisławski), Piotr Kurbiel (81. min Patryk Winsztal).

KKS Kalisz: Maciej Krakowiak – Karol Smajdor, Bartosz Gęsior (46. min Przemysław Stolc), Filip Kendzia, Mateusz Gawlik, Mateusz Mączyński – Michał Borecki (65. min Andrzej Kaszuba), Adrian Łuszkiewicz (74. min Toni Segura), Mateusz Wysokiński – Piotr Giel (65. min Bartłomiej Putno; 90. min Bartłomiej Maćczak), Mateusz Majewski.

Żółte kartki: Piekarski (Olimpia) i Borecki, Wysokiński, Gawlik, Segura (KKS).