Zwycięstwo w sparingu przeciwko Piastowi Żmigród!

KKS Kalisz pokonał 1:0 zespół III ligi gr. 3, Piast Żmigród, a bramkę na wagę zwycięstwa zdobył, w 79. minucie, Robert Tunkiewicz. Warto podkreślić, że jest to czwarte pod rząd zwycięstwo podopiecznych Ryszarda Wieczorka, w cyklu sparingów zimowego okresu przygotowawczego 2020.

Duma Kalisza, w całym spotkaniu, okazji wypracowała zdecydowanie więcej od swojego rywala. Zabrakło niestety skuteczności, a piłka po większości strzałów nie leciała w kierunku bramki. Widoczne jednak było przeważanie w posiadaniu futbolówki i chęć kreowania gry. Zespół Piasta wypracował kilka groźnych prób, ale w tych momentach świetnie w bramce spisali się goalkeeperzy KKS-u Kalisz.

Jako jedyny na listę strzelców wpisał się, w 79. minucie, Robert Tunkiewicz. Szczęście podczas tej sytuacji sprzyjało “Trójkolorowym”, ponieważ piłka wpadła do siatki po odbiciu się od nóg defensora rywali. Przyjezdni nie zdołali zmienić już wyniku spotkania, a KKS Kalisz tym samym wygrał kolejny kontrolny pojedynek podczas zimowego okresu przygotowawczego. Warto dodać, że w drużynie Piasta wystąpił, w roli zawodnika testowanego, Daniel Stanclik, który do niedawna reprezentował niebiesko-biało-zielone barwy.

Kolejny sparing już w najbliższą sobotę 08.02.2020, o godzinie 12:00. Na wyjeździe, w ośrodku treningowym “Łodzianka” przy ul. Małachowskiego 5 w Łodzi, Duma Kalisza zmierzy się z liderem II ligi, Widzewem Łódź.

***

Sparing, 05.02.2020, godz. 17:00, Majkowskie Wembley przy ul. Tuwima 2 w Kaliszu
KKS Kalisz – Piast Żmigród 1:0 (0:0)
1:0 Robert Tunkiewicz 79. min.

KKS Kalisz: Kamil Kosut (46. min Patryk Pawela) – Kacper Górski (46. min Mateusz Mączyński), Sebastian Kaczyński (46. min Fabian Hiszpański), Daniel Kamiński (46. min Robert Tunkiewicz), Adrian Łuszkiewicz (46. min Michał Borecki), Paweł Łydkowski (46. min Mateusz Gawlik), Mateusz Majewski (46. min Kamil Sabiłło), Marcin Radzewicz (46. min Damian Poliński), Mateusz Regling (46. min Mateusz Żebrowski), Damian Ślesicki (46. min Wiktor Smoliński), Nikodem Zawistowski (46. min Filip Szewczyk).