1% OPP

W tegorocznym okresie rozliczeniowym ponownie będziemy mogli przekazać 1% ze swoich oddawanych do Budżetu Państwa podatków na KKS Kalisz! Kwota uzyskana w wyniku akcji pozwoli przede wszystkim na dofinansowanie zakupu sprzętu dla coraz liczniejszej grupy drużyn młodzieżowych, a także na pokrycie kosztów wynajmu sal i boisk lub też na inne cele, które będą konsultowane z przedstawicielami poszczególnych zespołów. Kaliski Klub Sportowy to coraz liczniejsza grupa młodych zawodników i zawodniczek, którym trzeba stwarzać odpowiednie warunki treningowe. W naszych drużynach występuje mnóstwo utalentowanych dzieci, którym pragniemy umożliwić jak najlepsze warunki do szlifowania umiejętności piłkarskich. Żywimy nadzieję, że nasza młodzież w przyszłości przeistoczy się w bardzo dobrze wyszkolonych seniorów. Wspólnymi siłami możemy osiągnąć ten cel!

Pamiętajmy o naszym wspólnym Kaliskim Klubie Sportowym i przekażmy 1% podatku! Zachęcajmy do podobnej inicjatywy naszych znajomych i przyczyńmy się do rozwoju klubu z najstarszego grodu w Polsce! PRZEKAŻ SWÓJ 1% na KKS – KAŻDY Z NAS MOŻE POMÓC!

KTO MOŻE NAM POMÓC ?

– podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym m.in. podatnicy uzyskujący dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych);
– podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych tzw. ryczałtowcy;
– podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku.

JAK NAM POMÓC ?

Wnioskiem podatnika jest odpowiednio wypełniony formularz PIT, w którym wpisany zostanie numer Organizacji Pożytku Publicznego w rejestrze KRS OPP oraz obliczona równowartość 1% z podatku należnego.


PORADNIK DLA KAŻDEGO KLUBOWICZA:

PIERWSZY KROK:

Odnajdujemy w deklaracjach rocznych, które składamy do Urzędów Skarbowych, rubrykę “WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1 % …”

DRUGI KROK:

We właściwej rubryce wpisujemy numer KRS:
0000321135

TRZECI KROK:

We właściwej rubryce wpisujemy kwotę 1% podatku należnego
(zaokrąglając do pełnych dziesiątek groszy w dół).

dodatkowo możemy wykonać (nie obowiązkowo):

CZWARTY KROK:

W rubryce CEL SZCZEGÓŁOWY możemy wskazać np. na jaki zespół/sekcję chcemy przekazać nasz 1 %. Proponujemy następujące dopiski szczegółowe:

– ZESPÓŁ SENIORÓW

– SEKCJA PŁYWACKA

– SEKCJA TENISA ZIEMNEGO

– SEKCJA SPORTÓW WALKI

– ZESPÓŁ JUNIORA STARSZEGO

– ZESPÓŁ JUNIORA MŁODSZEGO

– ZESPÓŁ TRAMPKARZA STARSZEGO

– ZESPÓŁ TRAMPKARZA MŁODSZEGO

– ZESPÓŁ MŁODZIKA STARSZEGO

– ZESPÓŁ MŁODZIKA MŁODSZEGO

– ZESPÓŁ ORLIKÓW

– ZESPÓŁ ŻAKÓW

Dzięki temu będziemy wiedzieć, która grupa najaktywniej włączyła się w klubową akcję i pozyskała dla swojego zespołu najwięcej środków!

PIĄTY KROK:

W małej rubryce obok celu szczegółowego ZAZNACZAMY ZNAK ‘X’ w polu “WYRAŻAM ZGODĘ” (tylko wówczas po przekazaniu środków na konto klubowe przez Urzędy Skarbowe będziemy wiedzieć, kto wsparł KKS)!

Oczywiście zawsze można pozostać anonimowym darczyńcą – wtedy nie stawiamy znaku X w tym polu.

 

 ulotka 1procent2