Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodzików w Tenisie już w ten weekend

Już w najbliższy weekend w Kaliszu odbędzie się kolejne prestiżowe wydarzenie tenisowe. Po raz pierwszy nasze miasto gościć będzie imprezę rangi OTK. W Metalplast Cup pojawią się czołowi tenisiści do lat czternastu, a w gronie faworytów znajdują się reprezentanci Kaliskiego Klubu Sportowego.

Będzie to już czwarta edycja turnieju Metalplast Cup, ale pierwsza tak wysokiej rangi. Wcześniejsze imprezy miały rangę „WTK” (czyli piątą). Teraz rywalizacja odbędzie się w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego (trzecia ranga), co oznacza znacznie mocniejszą obsadę.

W gronie chłopców z najwyższym numerem rozstawienia wystąpi reprezentant sekcji tenisa Kaliskiego Klubu Sportowego – Mikołaj Biedermann, aktualnie plasujący się na dwudziestym miejscu w rankingu młodzików (U-14). Na liście zgłoszeń znajduje się jeszcze aż siedmiu innych tenisistów z czołowej pięćdziesiątki rankingu, w tym dwóch kolejnych reprezentantów gospodarzy (Oskar Szymczak oraz Maksymilian Krzyżosiak-Michnikowski).

Bardzo ciekawa obsada jest również w turnieju dziewcząt do lat czternastu. Tutaj z najwyższym numerem rozstawienia wystąpi Amelia Ciesielczyk (UKS RP Sport Olsztyn), aktualnie szesnasta w rankingu Polskiego Związku Tenisowego. Na pewno warto będzie również zwrócić uwagę na Antoninę Czajkę (PT Olimpia Poznań), która jest liderką rankingu do lat dwunastu i której wróży się bardzo obiecującą tenisową przyszłość.

Organizatorami turnieju są Kaliski Klub Sportowy (sekcja tenisa) oraz Kaliskie Towarzystwo Tenisowe, zaś sponsorem tytularnym producent okien – firma Metalplast. Zmagania odbędą się na kortach ziemnych przy ulicy Łódzkiej 19 (obok Stadionu Miejskiego). Początek gier w sobotę o godzinie 9. Finały odbędą się w poniedziałek. Więcej informacji na temat turnieju znaleźć można na stronie Polskiego Związku Tenisowego (tutaj: https://portal.pzt.pl/TournamentResults.aspx?TournamentID=EE0D2A3C-991F-41E4-ABD3-84CBE3BA140C).

Więcej informacji dla mediów:
Michał Jaśniewicz
michal.jasniewicz@kkskalisz.com.pl
Tel. 502 593 490