Bez punktów w Częstochowie

KKS Kalisz nie zdobył punktów w meczu wyjazdowym ze Skrą Częstochowa. W 17. kolejce II Ligi, Duma Kalisza przegrała spotkanie 4:1. Bramkę honorową zdobył Nestor Gordillo. Rundę jesienną kończymy na 4. miejscu w tabeli.

Wczorajszy mecz zdecydowanie NIE ułożył się po naszej myśli. I chociaż na początku wydawało się, że to “Trójkolorowi” będą dominować na boisku, to Skra zdobywała bramki. Już w 4 minucie Bartłomiej Putno miał szansę na zdobycie gola. Jednak zabrakło mu opanowania w sytuacji “sam na sam” z bramkarzem. W 18 minucie swoją szansę miał także Nestor Gordillo z rzutu wolnego. Niestety, od 21 minuty kontrolę przejęli zawodnicy z Częstochowy. Jan Ciućka strzelił gola na 1:0, a w 25. swój strzał na bramkę zamienił Przemysław Sajdak. Jeszcze przed przerwą Ciućka zaliczył dublet i po 45 minutach było 3:0 dla Skry Częstochowa. Czerwoną kartę otrzymał także trener Paweł Ozga, który drugą połowę oglądał z trybun.

W drugiej połowie gola na 4:0 zdobył w 52. minucie Tobiasz Kubik, który popisał się precyzyjnym uderzeniem z dystansu. Bramkę honorową KKS strzelił w 89 minucie. Prostopadłą piłkę posłał Mateusz Wysokiński, a na dalszy słupek celnie przymierzył Nestor Gordillo. Mecz zakończył się wynikiem 4:1.

Duma Kalisza kończy zmagania w rundzie jesiennej na 4. miejscu w tabeli II ligi.

Nie załamujemy rąk i pracujemy dalej, bo sezon jeszcze się nie skończył. Przed nami jeszcze 17 spotkań, a 3 z nich rozegramy w tym roku. W najbliższą niedzielę zmierzymy się na wyjeździe z Radunią Stężyca.

 

SKRÓT SPOTKANIA

Skra Częstochowa – KKS Kalisz 4:1 (3:0)
Jan Ciućka 21, 44, Przemysław Sajdak 25, Tobiasz Kubik 52 – Nestor Gordillo 89

Żółte kartki: Olejnik, Mesjasz (Skra) oraz Smoliński, Kieliba (KKS)

Sędziował: Damian Gawęcki (Kielce)

Skra: Szymkowiak – Kubik, Nawrocki, Mesjasz, Wypart (72 Kucharczyk), Winciersz (80 Maćkowiak) – Sajdak (72 Niedbała), Olejnik (63 Kołodziejczyk), Łabojko, Nocoń – Ciućka (72 Wojtyra)

KKS: Krakowiak – Smoliński, Gawlik (60 Białczyk), Kieliba, Dębiński – Żebrowski (60 Maroszek), Wysokiński, Janiak (60 Kalenik), Gordillo, Putno (80 Staszak) – Sobol (60 Szewczyk)