Bez punktów w Kołobrzegu

KKS Kalisz przegrał spotkanie w ramach 15. kolejki z Kotwicą Kołobrzeg. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla drużyny z Kołobrzegu. Bramkę dla Dumy Kalisza zdobył Hubert Sobol. Kakesiacy są na 2. miejscu w tabeli II Ligi.

To nie był udany “klasyk” dla KKS-u Kalisz. Można powiedzieć, że zawodnicy Pawła Ozgi zanotowali ten sam wynik, co FC Barcelona przeciwko Realowi Madryt. I chociaż admina cieszy wynik “El Clasico”, to meczu z Kotwicą Kołobrzeg już nie.

W pierwszej połowie mogliśmy zobaczyć bardziej ofensywny KKS. Duma Kalisza narzuciła swój styl, atakowała i przez większość czasu gra rozgrywała się na połowie przeciwnika. Już na początku spotkania Kakaesiacy wypracowali rzut karny, który w 11. minucie na bramkę zamienił Hubert Sobol, który jest liderem klasyfikacji strzelców II ligi, mając na swoim koncie 9 trafień.

Druga połowa nie była już tak korzystna dla kaliskiego zespołu. W 67 minucie do wyrównania doprowadził Johantan Junior, który również w 81 minucie wykorzystał podyktowany rzut karny, po faulu Wiktora Smolińskiego. Dumie Kalisza nie udało się doprowadzić do wyrównania, choć pod koniec meczu mieli na to szansę między innymi Mateusz Gawlik, czy Oskar Kalenik. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Kotwicy Kołobrzeg.

Tym razem nie udało się wygrać, ale pomimo porażki zachowujemy pozycję wicelidera tabeli z dorobkiem 27 punktów, czyli tyle samo co obecny lider – Kotwica Kołobrzeg.

Wygląda na to, że musimy wyprostować słowa trenera, które zostały wywołane do tablicy, po opublikowaniu przez nas skrótu spotkania z Kotwicą Kołobrzeg. Trener Paweł Ozga miał na myśli fakt, że staramy się nie wywierać presji na zawodnikach, sztabie czy pracownikach klubu, jeśli chodzi o awans do 1 Ligi, bo nigdy nie przynosi to dobrego skutku. Robimy swoje, gramy swoje, bo liczy się przede wszystkim ogólny rozwój drużyny. Zawodnicy mają skupić się na treningu, a nie stresować się wymaganiami. Została poruszona kwestia sponsorów i owszem, klub KKS Kalisz potrzebuje wsparcia ze strony obecnych, jak i nowych sponsorów jeśli chce myśleć o walce na zapleczu Ekstraklasy przez WIĘCEJ niż jeden sezon. Piłka nożna to zamknięte koło i bez wsparcia finansowego nie możemy liczyć na wzmocnienia, które pomogą na boisku w walce o dobre wyniki. Dlatego prosimy o wyrozumiałość i pomoc wszystkich kibiców i partnerów, których marzeniem jest 1 Liga – Ilona Juskowiak, rzecznik Prasowy KKS Kalisz.

Następne spotkanie już 4 listopada, na Stadionie Miejskim w Kaliszu, przeciwko Olimpii Grudziądz. Start o godz. 13:30.

 

W linku znajdziecie skrót spotkania SKRÓT SPOTKANIA

W tym linku dostępna jest konferencja pomeczowa KONFERENCJA PRASOWA

Sędziowali: Damian Kos (Wejherowo) oraz Bartosz Heinig i Rafał Brieger

Kotwica: Michalski – Kozajda (62 Kozłowski), Witasik, Rzeźniczak, Polak – Kosakiewicz, Soljić (62 Żubrowski), Filipe Oliveira, Stasiak (78 Madembo), Kaczmarek (89 Pytlewski) – Jonathan Junior (89 Murawski)

KKS: Krakowiak – Smoliński (82 Maroszek), Gawlik, Kieliba, Dębiński – Głaz (63 Putno), Wysokiński, Janiak (59 Kalenik), Gordillo, Żebrowski (83 Arai) – Sobol (63 Szewczyk)