Chojniczanka Chojnice na zakończenie sezonu. Dopinguj Dumę Kalisza w ostatnim meczu tej kampanii!

Ostatni mecz w sezonie 2021/2022 eWinner 2. ligi, KKS Kalisz rozegra przed własną publicznością. Rywalem podopiecznych Stanisława Szpyrki będzie, pewna awansu na zaplecze PKO Ekstraklasy, ekipa Chojniczanki Chojnice. Rywalizacja 34. kolejki już w najbliższą niedzielę 22 maja o godzinie 12:30, na Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej 19-29 w Kaliszu. Wspólnie podziękujmy zawodnikom za walkę w tej kampanii! Po wejściówki zapraszamy na stronę https://bilety.kkskalisz.com.pl/, a także do Sklepu KKS Kalisz. Stacjonarna sprzedaż prowadzona będzie również w dniu meczu.

Chluba Grodu Tura, po dwóch sezonach na najniższym, centralnym szczeblu rozgrywkowym, powróci do Fortuna 1. ligi. Na dwie kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej, Chojniczanka zapewniła sobie 2. miejsce w tabeli, gwarantujące bezpośredni awans na zaplecze PKO Ekstraklasy. Podopieczni 47-letniego trenera Tomasza Kafarskiego uzbierali dotychczas aż 70 punktów w 33 rozegranych pojedynkach. Bilans zespołu z Kaszub to 22 zwycięstwa, 4 remisy i 7 porażek. Rywale wypracowali także solidną statystykę bramkową – w całej kampanii Chluba Grodu Tura zdobyła 69 goli, tracąc ich przy tym 29. 28-letni, środkowy napastnik Artur Pląskowski, z 12 trafieniami na koncie, jest najskuteczniejszym zawodnikiem w ekipie Chojniczanki. W poprzedniej kolejce rywale pokonali na własnym obiekcie Olimpię Elbląg 4:1.

Pierwszy mecz KKS-u i Chojniczanki w tym sezonie zakończył się zwycięstwem drużyny przeciwnej 2:1. Wśród kakaesiaków, na listę strzelców w tym pojedynku wpisał się Piotr Giel. Bramki z jesiennej rywalizacji prezentujemy w KKS TV:

Pojedynek KKS Kalisz – Chojniczanka Chojnice już w niedzielę 22 maja o godzinie 12:30, na Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej 19-29 w Kaliszu. Bez Ciebie to się nie uda! Dołącz do “Trójkolorowych”, zostań dwunastym zawodnikiem i kibicuj Dumie Kalisza! Wejściówki dostępne na stronie https://bilety.kkskalisz.com.pl/. Stacjonarna sprzedaż prowadzona będzie w Sklepie KKS Kalisz (trybuna wschodnia Stadionu Miejskiego przy ul. Łódzkiej 19-29 w Kaliszu) jutro, od 13 do 17. W dzień meczowy kasy stadionowe otwieramy od godziny 9:30. Zapraszamy na trybuny!

W trakcie spotkania z Chojniczanką Chojnice będzie można dorzucić się do zbiórki funduszy na rzecz chorej Jagódki, która cierpi na SMA1 – rdzeniowy zanik mięśni. Apelujemy o wsparcie tej akcji! W strefie rodzinnej czekać będą gry i zabawy dla najmłodszych. Szczegóły można przeczytać tutaj: https://www.siepomaga.pl/jagoda-sma

Transmisja starcia w aplikacji mobilnej eWinner oraz na sportize.pl.