Derby Wielkopolski w II lidze!

W ramach 14. kolejki II Ligi, KKS Kalisz na własnym boisku podejmować będzie Lech II Poznań. Mecz rozpocznie się o godz. 18:00 na stadionie przy ul. Łódzkiej. Transmisję ze spotkania możecie zobaczyć również na TVP Sport oraz platformie Pilot WP.

Duma Kalisza zajmuje pozycje wicelidera tabeli II ligi. Po 13. kolejkach na prowadzenie wysunęła się Kotwica Kołobrzeg. Obie drużyny mają ten sam dorobek punktowy – 24, jednak drużyna z Kołobrzegu ma nieco lepszy bilans bramkowy. Należy jednak podkreślić, że to jeden z najlepszych początków sezonu od kilku lat dla “Trójkolorowych”.

Podopieczni Pawła Ozgi tym razem powalczą o 3. punkty z drugą drużyną Lecha Poznań. Lechici obecnie są na 17. miejscu w tabeli (przedostatnie miejsce) z dorobkiem zaledwie 12. punktów. Jednak, tak jak cały czas podkreśla nasz sztab – nie możemy lekceważyć żadnego rywala, bo każdy zespół, który przyjeżdża do Kalisza chce pokazać się z jak najlepszej strony.

W pierwszej rundzie minionej kampanii, KKS zremisował u siebie z poznaniakami 2:2, a bramki dla Kalisza zdobyli Filip Kendzia i Michał Borecki. Ostatnie starcie tych dwóch drużyn było zwycięskie dla Kakesiaków. “Trójkolorowi”, w 28. kolejce eWinner 2. ligi, wysoko pokonali na wyjeździe rezerwy ekstraklasowego Lecha Poznań 4:0. Na listę strzelców wpisali się wtedy Kamil Koczy, Nestor Gordillo, Piotr Giel i Daniel Kamiński. Liczymy, że i tym razem będzie podobnie.

Nie mamy jeszcze obsady sędziowskiej, jak tylko pojawi się ona na stronie PZPN – zaktualizujemy nasze informacje.

Jest nam potrzebne Wasze wsparcie, więc przybywajcie do Serca Kalisza!

Kasy biletowe w dniu meczu czynne będą od godz. 16:00, a bramy stadionu otworzą się o godz. 17:00!

#RazemPoZwycięstwo