Jak na lidera przystało-wygrana z Sandecją!

KKS Kalisz wygrał na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz 2:0 w ramach 11.kolejki II Ligi. “Trójkolorowi” umocnili się na pozycji lidera tabeli. Zwycięstwo zapewnili: Nestor Gordillo i Bartłomiej Putno. Następne starcie czeka nas u siebie z Polonią Bytom.

Trener Paweł Ozga dokonał rotacji w składzie, co wywołało spore zdziwienie u kibiców KKS-u. Jak się okazało, Duma Kalisza nie miała problemów z pokonaniem drużyny z Nowego Sącza. Bartosz Kieliba i Wiktor Smoliński zmuszeni byli pauzować za kartki. Marcin Furtak zaliczył swój debiut, jako goalkeeper w lidze, a szanse od pierwszych minut otrzymali Jakub Głaz i Filip Szewczyk.

Wynik meczu otworzył w 12. minucie Nestor Gordillo, który wykorzystał błąd bramkarza gospodarzy Dariusza Krzysztofka i ograł go w sytuacji sam na sam. Drugą bramkę dla KKS-u zdobył Bartłomiej Putno, który w 39. minucie uciekł defensorom rywali i ustalił rezultat na 2:0. W drugiej połowie Kakaesiacy kontrolowali spotkanie. Ich przeciwnych mieli okazję na bramkę kontaktową, ale tutaj popis sił zaprezentowali obrońcy. Strzały piłkarzy z Nowego Sącza albo mijały światło bramki, albo bronił je Furtak. 

“Mecz w pierwszej połowie układał się pod nasze dyktando. Mieliśmy plan, zrealizowaliśmy go i prowadziliśmy 2-0. Druga połowa przez większość czasu to nasza zespołowa obrona i naprawdę duże poświęcenie całego zespołu. Po raz kolejny pokazujemy, że nie ma z nami łatwo!” – mówi Bartosz Gęsior, zawodnik KKS-u.

Następne spotkanie czeka nas na stadionie przy Łódzkiej. KKS Kalisz zmierzy się z Polonią Bytom, 8 października o godz. 18:45. Sprzedaż biletów online już ruszyła!

#RazemPoZwycięstwo