Julia Maik na podium pływackiego Grand Prix

Po raz kolejny swoje umiejętności i wysoką formę zaprezentowała Julia Maik. Zawodniczka sekcji pływackiej KKS- u Kalisz mimo, iż jest jeszcze juniorką, doskonale  spisuje się w rywalizacji z czołówką polskich seniorek. W miniony weekend, podczas rozegranego w Łodzi pływackiego Arena Grand Prix Pucharu Polski, podopieczna Dominika Grudzińskiego znów poprawiła swoje rekordy życiowe i kilkukrotnie stawała na podium.

Rozegrane na 25-metrowej pływalni w łódzkiej Zatoce Sportu zawody były drugimi w tym sezonie z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski. Na starcie stanęło 487 pływaków z 84 klubów, a wśród nich niemal cała krajowa czołówka. Reprezentantka KKS-u Kalisz odegrała podczas tych ważnych zawodów pływackich jedną z głównych ról.

Najlepiej podopieczna Dominika Grudzińskiego spisała się w rywalizacji na 100 m stylem dowolnym. Ostatecznie zajęła drugą lokatę (55,36), tuż za  bardziej doświadczoną Kornelią Fiedkiewicz z Juvenii Wrocław. Gdyby jednak zestawić jej wynik wyłącznie
z rówieśniczkami z grona juniorek, zawodniczka KKS-u byłaby zdecydowanie najlepsza.

Bardzo dobrze, pochodząca z Sieroszewic pływaczka, zaprezentowała się także na dystansie 50 m stylem dowolnym, zajmując na finiszu trzecią pozycję z czasem 25,29 s. Szybsze
od niej były jedynie wymieniona wyżej Fiedkiewicz (24,30) oraz Paulina Peda z AZS AWF Katowice (25,21). Także i w tej konkurencji Julia Maik była najlepszą juniorką.

Podczas łódzkich zawodów reprezentanta kaliskiego klubu startowała jeszcze na czterech innych dystansach i choć nie należą one do jej ulubionych to i tak każdy z wyścigów  kończyła w czołówce. Na 100 m stylem grzbietowym była czwarta (druga wśród juniorek), bijąc nowy rekord życiowy, który wynosi obecnie 1:00,69. Z kolei na 50 stylem grzbietowym i 50 m stylem motylkowym uplasowała się na piątym miejscu (również druga wśród juniorek), przy okazji ustanawiając w pierwszej z tych konkurencji nową „życiówkę” (28,94). W rywalizacji na 200 m stylem dowolnym wywalczyła szóste miejsce, co w klasyfikacji juniorek ponownie dało jej drugą lokatę.

– Start w Łodzi był dla Julii zwieńczeniem dwutygodniowego zgrupowania w ramach kadry narodowej juniorów, które odbyło się Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem. Efekty wykonanej tam pracy powinny być widoczne w dalszej części sezonu, w tym podczas grudniowych mistrzostw Polski – podkreśla trener Dominik Grudziński.