Julia Maik wystartuje na Uniwersjadzie i Mistrzostwach Europy!

Kolejny ogromny sukces w wykonaniu pływaczki Dumy Kalisza, Julii Maik! Podopieczna Dominika Grudzińskiego, podczas zawodów Arena Grand Prix Polski w Oświęcimiu, wykręciła bardzo dobry czas na 100 m stylem motylkowym (59.41) gwarantujący drugie miejsce w wyścigu. Solidny występ pozwolił również na osiągnięcie minimum kwalifikacyjnego (59.50) do Uniwersjady i Młodzieżowych Mistrzostw Europy!

Sukces Julii Maik na Arena Grand Prix Polski w Oświęcimiu dopełniło również drugie miejsce podczas wyścigu na 100 m stylem dowolnym (56.79). Na 50 m stylem motylkowym, reprezentantka sekcji pływackiej KKS-u Kalisz uplasowała się na piątym miejscu (27.17). W klasyfikacji na najlepszą podczas wydarzenia zawodniczkę w stylu motylkowym, Maik wypracowała bardzo dobrą drugą lokatę (w zestawieniu open Julia była piąta).

Szansa na kolejne medale w dniach 14-16 kwietnia. Podopieczna trenera Grudzińskiego reprezentować będzie w Lublinie Akademię Kaliską podczas Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu. Letnia Uniwersjada odbędzie się natomiast w dniach 28 lipca – 8 sierpnia w chińskim Chengdu. Nieco później, bo w terminie 11-13 sierpnia, Maik będzie reprezentować Polskę podczas Młodzieżowych Mistrzostwa Europy (19-23 lat) w Dublinie.

Gratulujemy!