Kierunek Kraków. Garbarnia kolejnym rywalem Dumy Kalisza

Dla podopiecznych Ryszarda Wieczorka bieżący tydzień należy do bardzo pracowitych. KKS rozegra aż dwa ligowe spotkania, a jedno z nich już jutro. O godzinie 13:00, “Trójkolorowi” zmierzą się na wyjeździe z 11. drużyną w tabeli, Garbarnią Kraków. Transmisja meczu na platformie PolSport.LIVE (https://cutt.ly/Dz1h5JU).

Garbarnia Kraków to zespół z bogatą i długą historią, sięgającą lat 30. ubiegłego wieku. “Brązowi” wiele sezonów spędzili na centralnym szczeblu rozgrywkowym, choć w dziejach klubu nie zabrakło także gorszych momentów z przerwą na grę w niższych ligach. “Garbarze”, w sezonie 2018/2019 walczyli o punkty w Fortuna 1. lidze, jednak kampania ta zakończyła się ostatnim miejscem w tabeli i spadkiem do 2. ligi.

Obecnie “Brązowi”, w ligowej tabeli, zajmują 11. miejsce z dorobkiem 26 punktów na koncie. Bilans drużyny z Krakowa to 7 zwycięstw, 5 remisów i 7 porażek. W trakcie 19 pojedynków, Garbarnia zdobyła 25 bramek, tracąc ich 27. Najczęściej na listę strzelców, w ekipie “Garbarzy”, wpisywali się Jakub Bąk (obecnie zawodnik Wieczystej Kraków) oraz Jakub Kowalski (po 4 bramki). W ostatniej ligowej kolejce, Garbarnia Kraków wygrała na wyjeździe z rezerwami Śląska Wrocław 1:0.

Poprzednie starcie KKS-u i Garbarni, rozgrywane na Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej w Kaliszu, zakończyło się zwycięstwem gości 2:1. Jedyną bramkę w ekipie “niebiesko-biało-zielonych” zdobył wówczas Bartłomiej Maćczak. Wszystkie trafienia z tej rywalizacji do zobaczenia w KKS TV:

Początek pojedynku 22. kolejki eWinner 2. ligi Garbarnia Kraków – KKS Kalisz już jutro o godzinie 13:00, na stadionie przy ul. Rydlówka 23 w Krakowie. Transmisja meczu na platformie PolSport.LIVE (https://cutt.ly/Dz1h5JU).