KKS Kalisz gotowy na ćwierćfinał Pucharu Polski!

Po zwycięstwie z Górnikiem Zabrze w najważniejszych rozgrywkach pucharowych w kraju, kaliski KKS zawalczy o półfinał ze Śląskiem Wrocław. Spotkanie odbędzie się w środę 1 marca o godzinie 17:30 na Stadionie Miejskim w Kaliszu. Temu emocjonującemu wydarzeniu towarzyszyć będzie szereg atrakcji, w tym mobilna strefa Fortuna Pucharu Polski, fanshop, bistro, fotobudka. W przerwie, Prezydent Kalisza Krystian Kinastowski wręczy zawodnikom Akademii Piłkarskiej KKS Kalisz pamiątkowe medale związane z awansem do ligi makroregionalnej U19.

Kolejny sezon z rzędu KKS 1925 Kalisz rywalizuje w Pucharze Polski z drużynami z Ekstraklasy. W sezonie 2021/2022 „Duma Kalisza” dotarła do 1/16 rozgrywek, w którym zmierzyła się z ówczesnym triumfatorem, Rakowem Częstochowa. Tym razem pucharowa przygoda KKS-u Kalisz trwa jednak o wiele dłużej, a jej kolejny etap będzie miał miejsce już jutro!

W obecnej edycji Pucharu Polski piłkarzom KKS-u udało się zwyciężyć z ekstraklasowym zespołem – nie byle jakim, ponieważ w składzie Górnika Zabrze przez całe spotkanie na boisku obecny był m.in. Lukas Podolski, wielokrotny reprezentant Niemiec i były zawodnik największych światowych klubów takich jak FC Köln, Bayern Monachium czy Arsenal Londyn. Emocje godne mistrzów były też w meczu pierwszej rundy Fortuna Pucharu Polski w sierpniu 2022 roku. „Kakaesiacy” podejmowali beniaminka ekstraklasy Widzew Łódź. Mecz rozpoczął się sensacyjnie, bo w 22. minucie gospodarze prowadzili 3:0. Ostatecznie po dogrywce było 5:5, a rzuty karne przesądziły o zwycięstwie kaliszan!

Wydaje się jednak, że mecz ze Śląskiem Wrocław będzie dla kaliskiego klubu jeszcze trudniejszą przeprawą. „Wojskowi” pokonali w 1/16 pucharu aktualnego Mistrza Polski, Lecha Poznań. Kto będzie lepszy i wywalczy miejsce w półfinale? Rozstrzygnie się to już jutro o godzinie 17:30 na Stadionie Miejskim w Kaliszu.

We współpracy z Grupą FB Antczak – głównym sponsorem klubu – KKS wypracował porozumienie z władzami Kalisza, które użyczyły przestrzeni reklamowych w mieście. Zapowiedź meczu pojawiła się na billboardach, przystankach autobusowych, a także w pojazdach PKS-u Kalisz.

Sam KKS jest także aktywny w promocji piłki nożnej i wspólnego kibicowania kaliskiej drużynie w rozgrywkach w tym sezonie. Klub planuje też kilka autorskich inicjatyw w najbliższym czasie. Do tej pory kakaesiacy m.in. odwiedzili kaliskie przedszkola i szkoły, zorganizowali dla nich wycieczki po siedzibie klubu i stadionie, a także przewidzieli dla okolicznych klubów oraz placówek edukacyjnych specjalną promocję na nadchodzące spotkanie pucharowe. W ramach akcji „Kup bilet u zawodnika” w Sklepie KKS Kalisz były sprzedawane bilety oraz miejscówki w obecności zawodników pierwszego zespołu, z którymi można było porozmawiać, zrobić wspólne zdjęcie i otrzymać autograf. Dodatkowo, KKS Kalisz przekazał vouchery na 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W przerwie środowego meczu ze Śląskiem Wrocław Prezydent Kalisza Krystian Kinastowski wręczy zawodnikom Akademii Piłkarskiej KKS Kalisz pamiątkowe medale związane z awansem do ligi makroregionalnej U19.

KKS może i chce być bliżej kaliszan – nie tylko na polu sportowym, ale również na wielu innych. Zdajemy sobie sprawę, że klub sportowy to coś więcej, niż życie od meczu do meczu. To wspólne dzielenie się pasją, przeżywanie emocji, dążenie do celu i popularyzacja sportu. Takie aktywne zaangażowanie sympatyków piłki nożnej, ale i mieszkańców Kalisza w sport chcemy realizować. Niedawno kibice mogli kupić bilet na mecz bezpośrednio od zawodników pierwszego składu, a przy okazji lepiej poznać drużynę, zadać pytania na temat klubu czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Popularyzując sport, kulturę sportową i piłkę nożną chcemy dawać coraz więcej interesujących propozycji wszystkim mieszkańcom Kalisza – komentuje Marcin Antczak, CEO Grupy FB Antczak i sponsor KKS Kalisz.

– Bardzo cieszę się z ogromnej popularności tego spotkania. Najbliższa środa będzie dowodem na to, że Kalisz żyje sportem i piłką nożną. Tak rozbudowanych działań marketingowych, wynikających z bardzo dobrej współpracy pomiędzy władzami miasta, sponsorami a klubem, chciałbym sobie życzyć przez cały sezon. Liczę, że uda się powtórzyć ten sukces podczas spotkań 2. ligi lub kolejnego meczu Pucharu Polski powiedział Robert Trzęsała, Prezes Zarządu Kaliskiego Klubu Sportowego.

Bilety na ćwierćfinałowe spotkanie można jeszcze nabyć na oficjalnej stronie klubu (https://bilety.kkskalisz.com.pl). Dla posiadaczy karnetów wstęp na mecz jest bezpłatny.

| fot. Michał Sobczak, Fakty Kaliskie