Néstor Gordillo wraca do KKS-u Kalisz!

Po ponad półrocznej przerwie szeregi niebiesko-biało-zielonej drużyny zasila ponownie 32-letni, hiszpański pomocnik, Néstor Gordillo! W lipcu tego roku zawodnik przeniósł się do pierwszoligowej Arki Gdynia, lecz jego dwuletni kontrakt został wczoraj rozwiązany za porozumieniem stron. Umowa z Kaliskim Klubem Sportowym przewiduję grę Hiszpana do końca czerwca 2023 roku.

Urodzony w La Atalaya piłkarz, przeszedł w styczniu 2021 roku do “Trójkolorowych” z drużyny Hyderabad FC, rywalizującej w hinduskiej, najwyższej klasie rozgrywkowej Indian Super League. Gordillo, swoim stylem gry, wyróżniał się na murawie. Ofensywna postawa pomocnika zaprocentowała dobrym bilansem strzeleckim. W trakcie 20 ligowych występów rundy wiosennej poprzedniej kampanii eWinner 2. ligi, hiszpański zawodnik zdobył łącznie 10 bramek. Néstor Gordillo, w niebiesko-biało-zielonym trykocie, spędził na murawie prawie 1,8 tysiąca minut.

W lipcu tego roku Hiszpan przeszedł w ramach transferu do pierwszoligowej Arki Gdynia. W drużynie z Trójmiasta Néstor zagrał w 7 pojedynkach – 5 ligowych oraz 2 pucharowych. Zawodnik spędził łącznie na murawie 319 minut, odnotowując w tym czasie jedną asystę.

Néstor, witamy ponownie w Kaliszu!