Nie dali sobie wydrzeć wygranej. Zwycięstwo w 19. kolejce!

Komplet punktów w ostatnim, ligowym meczu tego roku w Kaliszu. KKS, w dobrym stylu, pokonał przed własną publicznością rezerwy ekstraklasowego Zagłębia Lubin 3:1. Mimo otwarcia rezultatu przez ekipę przyjezdnych, podopieczni Pawła Ozgi determinacją i zaangażowaniem z nawiązką odrobili straty. Na listę strzelców wpisali się dziś Mateusz Żebrowski, Nestor Gordillo i Hubert Sobol.

Zanim wybrzmiał pierwszy gwizdek, na murawie KKS celebrował miły jubileusz. 100 oficjalnych spotkań w ekipie Dumy Kalisza rozegrał między słupkami Maciej Krakowiak. Zawodnikowi pamiątkową koszulkę wręczył Prezes Zarządu Kaliskiego Klubu Sportowego Robert Trzęsała oraz młodzi zawodnicy Akademii Piłkarskiej KKS Kalisz.

Początek rywalizacji to dwie, groźne sytuacje wykreowane przez kakaesiaków. Po jednej z nich z przewrotki niecelnie uderzył Mateusz Żebrowski. Sporo szczęścia podopieczni Pawła Ozgi mieli w 10. minucie, gdy wysoki pressing Zagłębia II przysporzył problemów w rozegraniu piłki w polu karnym KKS-u. Kilka minut później kapitalne, prostopadłe podanie Nestora Gordillo otworzyło drogę dla Huberta Sobola. Napastnik “Trójkolorowych” skierował futbolówkę nad poprzeczkę. Wcześniej hiszpański pomocnik nieszablonowym zagraniem doprowadził do zamieszania w polu karnym Zagłębia. Piłka w ostatnim momencie została wybita niemal z linii bramkowej. Gordillo był jednym z wyróżniających się zawodników na murawie. Płaskie uderzenie Nestora z 30. minuty zostało w ofiarny sposób przyblokowane przez defensorów “Miedziowych”. Później stuprocentowej okazji nie wykorzystał niepilnowany Żebrowski, niecelnie kierując piłkę z bliska. Kakaesiacy kontrolowali przebieg meczu. W kolejnej sytuacji w światło bramki uderzył Mateusz Wysokiński i znów obrońcy Zagłębia II sparowali piłkę na rzut rożny. Gdy wydawało się, że podopieczni Pawła Ozgi jako pierwsi otworzą rezultat spotkania, w 35. minucie jeden z rywali strzałem z połowy przelobował Macieja Krakowiaka. Zagłębie II prowadziło 1:0, ale strata gola jeszcze bardziej zmotywowała Dumę Kalisza. W 38. minucie Sobol celnie uderzył z główki po dośrodkowaniu Wojciecha Maroszka. Wyrównanie nastąpiło w 40. minucie. Mateusz Żebrowski skutecznie uderzył z przewrotki po wrzutce z rzutu rożnego i przedłużeniu Huberta Sobola. Na Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej mieliśmy remis 1:1 i taki rezultat utrzymał się do przerwy, choć jeszcze swoją okazję na gola miał m.in. Mateusz Wysokiński, który minimalnie przestrzelił z 20. metra.

W drugiej połowie oglądaliśmy mniej sytuacji, ale to KKS był stroną dominującą. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, w 66. minucie celnie z główki piłkę uderzył Bartosz Kieliba. Duma Kalisza wyszła na prowadzenie w 70. minucie. Nestor Gordillo przechwycił piłkę po niefortunnym wybiciu przez rywala, następnie strzałem zewnętrzną częścią stopy pokonał goalkeepera “Miedziowych”. Błyskawicznie “Trójkolorowym” udało się zadać kolejny cios. W 77. minucie dobrą piłkę do znajdującego się w polu karnym Sobola dograł Wiktor Smoliński. Napastnik skutecznie uderzył przy pierwszym kontakcie, zdobywając w ten sposób gola na 3:1. Lider klasyfikacji strzelców 2. ligi dopisał na swoje konto trzynaste trafienie w sezonie. W odpowiedzi Zagłębie II uderzyło z dystansu w 80. minucie. Maciej Krakowiak bardzo dobrze poradził sobie jednak z tą próbą, pewnie chwytając futbolówkę. Do ostatniego gwizdka nie oglądaliśmy już bramek. KKS Kalisz, zwyciężając nad drugą drużyną Zagłębia 3:1, zanotował na swoje konto dziesiątą wygraną w sezonie.

***
19. kolejka sezonu 2023/2024 2. ligi, 25.11.2023, godz. 16:00, Stadion Miejski przy ul. Łódzkiej 19-29 w Kaliszu
KKS Kalisz – Zagłębie II Lubin 3:1 (1:1)
0:1 Cyprian Popielec 35. min, 1:1 Mateusz Żebrowski 40. min, 2:1 Néstor Gordillo 70. min, 3:1 Hubert Sobol 77. min.