Niedziela pod znakiem piłki Nożnej w Kaliszu!

Już w najbliższą niedzielę czeka nas piłkarskie święto w Kaliszu. “Trójkolorowi” w ramach 12. kolejki II Ligi zmierzą się z Polonią Bytom. Pierwszy gwizdek usłyszymy o godz. 18:45 na Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej. Transmisję z tego spotkania będziecie mogli zobaczyć dzięki platformie Pilot WP oraz TVP Sport. Niedziela to nie tylko mecz seniorów, swoje spotkanie rozegra również KKS II Kalisz. Podopieczni Adriana Wawrzyniaka podejmą u siebie Dąbroczankę Pępowo. Start meczu o godz. 11:00 na Wale Matejki.

Zapowiada się sportowa niedziela w wykonaniu kaliskich zawodników. Podopieczni Pawła Ozgi powalczą o 3 punkty z tegorocznym beniaminkiem. Polonia Bytom to klub z dużą historią. W sezonach 2007-2011 bytomski klub piłkarski występował na boiskach Ekstraklasy. Polonia Bytom dwukrotnie startowała w rozgrywkach Pucharu Europy i była pierwszym polskim klubem, który awansował do I rundy tych rozgrywek. Bytomianie są również dwukrotnym Mistrzem Polski (1954, 1962). Złote lata drużyny już minęły i do II Ligi awansowali z niższej klasy rozgrywek.

Kakaesiacy bardzo dobrze sobie radzą w obecnym sezonie. Drużyna z Kalisza zajmuje pozycję lidera tabeli, z dorobkiem 22 punktów. Ich przeciwnik jest w strefie spadkowej, ale jak podkreśla trener Ozga – nie można lekceważyć żadnego przeciwnika i dalej robić swoje.

Kornel Paszkiewicz będzie sędzia głównym niedzielnego spotkania – arbiter pochodzi z Kątów Wrocławskich. Jego asystentami będą: Michał Hnatkiewicz i Jakub Szkutnik. Sędzią technicznym został Szymon Lizak.

Start spotkania o godz. 18:45 w Sercu Kalisza, przy ul. Łódzkiej!

****

Niedzielę rozpocznie mecz drugiej drużyny, która na Wale Matejki powalczy z Dąbroczanką Pępowo, o kolejne 3 punkty! Start, godz. 11:00!

#RazemPoZwycięstwo