Odczarować “Piątek 13-stego”!

KKS Kalisz zmotywowany do walki w 13. kolejce II Ligi. “Trójkolorowi” zmierzą się na wyjeździe z Olimpią Elbląg. Start spotkania o godz. 18:00 na stadionie w Elblągu. Mecz będzie transmitowany żywo w TVP Sport, a także na platformie Pilot WP.

Podopieczni Pawła Ozgi zajmują pozycję lidera tabeli z dorobkiem 23. punktów. Ostatni domowy mecz Kakaesiaków zakończył się bezbramkowym remisem z Polonią Bytom. Nasz przeciwnik piastuje 6. pozycje po 12 kolejkach. Mecz w pechową datę, ale liczymy na to, że “Trójkolorowi”  odczarują niesławny “Piątek 13-tego”.

W minionej kampanii KKS Kalisz dwukrotnie zremisował z elblążanami. Na wyjeździe mecz skończył się wynikiem 2:2, bramki dla Kalisza zdobyli Nestor Gordillo i Mateusz Gawlik. W spotkaniu rozpoczynającym rundę wiosenną eWinner II ligi 22/23 również był remis 0:0. Na stadionie miejskim w Kaliszu obie drużyny podzieliły się punktami. Wówczas podopieczni Bartosza Tarachulskiego byli wiceliderami. 

Nasi zawodnicy zagrają bez kontuzjowanego Bartosza Gęsiora, który po pierwszej połowie meczu z Polonią Bytom zszedł do szatni i trafił na kaliski SOR. Po szeregu badań okazało się, że “Gąska” ma zerwane więzadło ACL, czyli więzadło kolanowe krzyżowe przednie, a także uszkodzenie łąkotki. Gąska przejdzie zabieg już w najbliższy poniedziałek, ale kontuzja której doznał wyklucza go z gry na okres 6-10 miesięcy. Mecz zagramy zagramy właśnie dla niego!

Sędzią głównym dzisiejszego spotkania będzie Maciej Pelka, arbiter z Poznania. Jego asystentami zostali Mariusz Borkowski i Szymon Filip. Sędzią technicznym jest Marcin Szczerbowicz.