Ostatni mecz rundy jesiennej w Częstochowie!

KKS Kalisz w ramach 17. kolejki II ligi, która kończy rundę jesienną sezonu 2023/24, zmierzy się na wyjeździe ze Skrą Częstochowa. To spotkanie już w najbliższy poniedziałek, o godz. 18:15 na stadionie w Częstochowie. Transmisję ze spotkania możecie obejrzeć na TVP Sport

Duma Kalisza swój ostatni mecz w tej rundzie zagra na wyjeździe. Przeciwnikami “Trójkolorowych” będzie zespół z Częstochowy. Po 16. kolejkach podopieczni Pawła Ozgi zajmują 3. miejsce w tabeli z dorobkiem 28. punktów. Skra jest na 7. lokacie i ma na swoim koncie 23. punkty. W ostatniej kolejce, przeciwnicy Kakaesiaków przegrali ze Stomilem Olsztyn 2:1, a KKS zremisował u siebie z Olimpią Grudziądz 2:2, po trafieniach Mateusza Żebrowskiego i Huberta Sobola.

Skra Częstochowa to spadkowicz z Fortuna I Ligi, podobnie jak Chojniczanka Chojnice, czy Sandecja Nowy Sącz. KKS Kalisz nie miał okazji grać z tą drużyną w minionej kampanii. Ostatni raz, te dwa zespoły grały ze sobą w sezonie 2020/21. Niestety, bo właśnie wtedy kaliski zespól przegrał jeden z ważniejszych spotkań w swojej historii. W finale baraży o I ligę, zespół wówczas prowadzony przez Ryszarda Wieczorka, na własnym boisku musiał uznać wyższość gości. Skra wygrała wtedy 3:0 po bramkach Lucjana Klisiewicza, Macieja Kazimierowicza, oraz Dawida Niedbały.

Teraz, po kilku sezonach wiele się zmieniło i znów spotykamy się w walce o punkty w II lidze!

Sędzią głównym tego spotkania będzie arbiter z Kielc – Damian Gawęcki. Towarzyszyć mu będą Dominik Wrona i Grzegorz Olejarczyk. Sędzią technicznym został Marcin Bielawski.

Mecz będzie można obejrzeć nie tylko online, ale również w telewizji na kanale TVP Sport. Liczymy na Wasze wsparcie!

#RazemPoZwycięstwo