Podsumowano rok 2022 w sporcie. Wiele nagród dla przedstawicieli Dumy Kalisza!

Początek marca to tradycyjnie czas na sportowe podsumowanie poprzedniego roku w naszym mieście. W kompleksie restauracyjnym „Aljo” w Kaliszu zaprezentowano złotą dziesiątkę, a w zasadzie jedenastkę najlepszych, kaliskich sportowców w 2022 roku. 1. miejsce w zestawieniu, w porównaniu z poprzednim rokiem, obroniła pływaczka naszej sekcji, Julia Maik! Wśród najlepszej jedenastki znalazł się także hiszpański pomocnik KKS-u, Nestor Gordillo!

Tytuł drużyny roku 2022 został przyznany ekipie “Trójkolorowych”. Kakaesiacy świetnie spisują się w obecnym sezonie, co potwierdza także fakt awansu do półfinału Fortuna Pucharu Polski.

Tradycyjnie nagrodzono również trenerów roku 2022 i w tej kategorii aż dwie statuetki trafiły do osób związanych z Kaliskim Klubem Sportowym. Trener sekcji pływackiej Dominik Grudziński oraz szkoleniowiec pierwszego zespołu Dumy Kalisza Bartosz Tarachulski odebrali nagrody z rąk Prezydenta Miasta Kalisza, Krystiana Kinastowskiego. Wyróżnienie menedżera roku 2022 otrzymał natomiast Prezes Zarządu Kaliskiego Klubu Sportowego Robert Trzęsała.

Podczas gali nagrodzono także dziennikarzy sportowych z naszego regionu: Pawła Figla, Mariusza Kurzajczyka, Błażeja Krawczyka, Krzysztofa Łużyńskiego, Piotra Jaworowskiego, Marcina Woźniaka i Andrzeja Kurzyńskiego. Wśród wyróżnionych przedstawicieli mediów byli także dziennikarze współpracujący z naszym klubem – fotoreporter Michał Sobczak i spiker Dariusz Dymalski. Gratulujemy!

– Nie będę powtarzać tego, co mówiłem w poprzednich latach – że aby osiągnąć takie sukcesy koniecznych jest wiele wyrzeczeń, godziny pracy, wsparcie odpowiednich ludzi. Że to wszystko kosztuje, nie tylko mnóstwo sił i potu, ale również pieniędzy, których zawsze jest zbyt mało. Że w glorii sukcesu nie stoi się długo, bo chwilę później wraca się do treningu i pracuje od nowa. Sportowy styl życia jest mi bliski. Jesteście nie tylko sportową elitą tego miasta, ale jego znakomitą wizytówką. Dziękujemy Wam za to. Obiecuję, że na tyle, na ile będzie to możliwe, będziemy zawsze wspierać naszych sportowców – powiedział Krystian Kinastowski, Prezydent Miasta Kalisza.

***

Złota “dziesiątka” kaliskich sportowców roku 2022:
I. Julia Maik, pływanie, Kaliski Klub Sportowy Włókniarz 1925 Kalisz
II. Patryk Goszczurny, kolarstwo, Kaliskie Towarzystwo Kolarskie
III. Marta Walczykiewicz, kajakarstwo, Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie
IV. Sebastian Kusz, boks, kickboxing, Klub Sportowy ZIĘTEK Team Kalisz
V. Paulina Tomaszewska, chód sportowy , Uczniowski Klub “12” Kalisz
VI. Maria Rudowicz, windsurfing, Uczniowski Jacht Klub Sportowy “Szturwał” w Kaliszu
VII. Ewa Barwińska, szachy, Kaliskie Towarzystwo Szachowe
VIII. Nicola Kaczmarek, kick-boxing, Klub Sportowy “PROSNA” Kalisz
IX. Alicja Piec, pływanie, Klub Sportowy Niepełnosprawnych “Start”
X. Izabela Lemańczyk, piłka siatkowa, Miejski Klub Sportowy Kalisz Sp. z o.o.
XI. Nestor Jesus Gordillo, piłka nożna, Kaliski Klub Sportowy 1925 Kalisz.

Trener roku 2022:
Paweł Wiśniewski, Uczniowski KLub “12” Kalisz
Jacek Kasprzak, Kaliski Towarzystwo Kolarskie
Dominik Grudziński, Kaliski Klub Sportowy Włókniarz 1925 Kalisz
Bartosz Tarachulski, Kaliski Klub Sportowy 1925 Kalisz

Menedżer roku 2022:
Robert Trzęsała, KKS 1925 Kalisz Sp. z o. o.
Błażej Wojtyła, Miejski Klub Sportowy Kalisz Sp. z o.o.

Drużyna roku 2022:
KKS Kalisz