Podział punktów z Polonią Bytom

KKS Kalisz bezbramkowo zremisował z Polonią Bytom w ramach 12. kolejki II Ligi. Dumie Kalisza nie udało się wygrać na własnym stadionie, ale wciąż pozostaje na pozycji lidera z dorobkiem 23. punktów. Następne spotkanie czeka nas już w najbliższy piątek. Tym razem na wyjeździe kaliszanie zmierzą się z Olimpią Elbląg.

Dodajemy punkt i zostajemy na pozycji lidera tabeli. Na końcu te punkty mogą się okazać kluczowe. Mecze, które się nie układają trzeba po prostu zremisować. Jeśli nie dasz rady tego wygrać, to zdobądź punkt i idź dalej. I tak do tego podchodzimy. Nie był to nasz dobry mecz jeśli chodzi o ofensywę, natomiast w defensywie jak zwykle daliśmy radę – mówi trener Paweł Ozga.

Nie było to najlepsze spotkanie w wykonaniu “Trójkolorowych”. Przeciwnicy przyjechali zmotywowani poprzednimi zwycięstwami i zawiesili wysoko poprzeczkę drużynie KKS-u. W pierwszej połowie niegroźne strzały na bramkę gości oddali Hubert Sobol i Adrian Cierpka, zaś na początku drugiej nieznacznie chybił Bartosz Kieliba. Swoje okazję mieli także bytomianie, jednak również zagrażające bramce Macieja Krakowiaka. Jak zawsze, świetny mecz w wykonaniu naszej defensywy, która nie pozwoliła rywalowi rozwinąć skrzydeł.

Cieszy fakt, że pomimo słabszego występu nie straciliśmy punktu i wciąż jesteśmy drużyną, która ma najmniej straconych bramek w lidze. KKS Kalisz zajmuje pozycje lidera tabeli z dorobkiem 23. punktów. To jeden z lepszych startów sezonu od wielu lat. Następny mecz ligowy, czeka Kakaesiaków już w najbliższy piątek 13-stego. Podopieczni Pawła Ozgi zmierzą się z Olimpią Elbląg na wyjeździe. Trzymamy kciuki za naszą drużynę, która wręcz przeciwnie – obróci “pechowy piątek” na swoją korzyść.

Tutaj znajdziecie skrót meczu [SKRÓT]

KKS Kalisz – Polonia Bytom 0:0

Żółte kartki: Putno, Smoliński, Głaz (KKS) oraz Wolny, Jopek (Polonia)

Sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław)

KKS Kalisz: Krakowiak – Białczyk (46 Koczy), Kieliba, Gęsior (46 Gawlik), Smoliński – Maroszek (46 Głaz), Wysokiński, Cierpka (59 Kalenik), Gordillo, Putno – Sobol (77 Szewczyk)

Polonia Bytom: Hajduk – Budzik, Bedronka, Radkiewicz, Ławrynowicz – Stefański (68 Andrzejczak), Gajda, Jopek, Ściślak (83 Krzemień), Zieliński (75 Żagiel) – Wolny (68 Ropski)

#RazemPoZwycięstwo