Przygotowania drugiej drużyny i zespołu A1 do wiosennych zmagań

Rozpoczęły się przygotowania drugiej drużyny oraz zespołu A1 do rundy wiosennej V ligi wielkopolskiej i Ligi Makroregionalnej U19. Kaliszanie prowadzeni przez trenerów Krzysztofa Orzeszka i Adriana Wawrzyniaka w pierwszym dniu przeszli testy sprawnościowe, wraz z weryfikacją składu masy ciała.

W pierwszych zajęciach w nowym roku uczestniczyło 32 zawodników. Na treningu nie było kilku graczy, którzy na ten moment będą trenować z pierwszym zespołem: Maksymilian Kaczmarek, Wojciech Maroszek oraz Wiktor Walczak.

– Bardzo mnie to cieszy, że frekwencja dopisała na pierwszych zajęciach. Nie wszyscy pojawili się na treningu rezerw, ponieważ mieli stawić się na jednostce pierwszego zespołu. Osobiście bardzo mnie to cieszy i daje mocny sygnał, że warto pracować oraz szukać swojej szansy. Tego życzę wszystkim moim zawodnikom w tym roku – komentuje trener Orzeszek.

Poniedziałkowy trening odbył się w Hali Arena, gdzie zawodnicy przeszli testy wytrzymałościowe. Na wtorek zaplanowano weryfikacje składu masy ciała i popołudniowe zajęcia na boisku. W najbliższą sobotę zespół czeka pierwszy sparing przed rundą wiosenną. Rywalem kakaesiaków będzie reprezentant wielkopolskiej V ligi, AP Reiss Poznań. Pierwszy gwizdek o godzinie 14:00.

***
Mecze sparingowe drugiej drużyny KKS-u w ramach zimowego okresu przygotowawczego 2023:
14 stycznia: KKS II Kalisz – AP Reiss Poznań (V liga – godz. 14:00)
21 stycznia: KKS II Kalisz – zawodnicy testowani (godz. 14:00)
28 stycznia: Górnik Zabrze – KKS II Kalisz (CLJ – godz. 15:00)
4 luty: KKS II Kalisz – Centra Ostrów Wielkopolski (IV liga – godz. 10:00)
11 luty: KKS II Kalisz – KKS Kalisz 2006 (B1 Junior – 10:00)
18 luty: KKS II Kalisz – MKS Kluczbork (A1 Junior – godz. 18:00)
25 luty: KKS II Kalisz – CKS Zbiersk (klasa okręgowa – godz. 17:00)
4 marca: KKS II Kalisz – GKS Jaraczewo (klasa okręgowa – godzina 17:00)