Przyznano dotacje na utrzymanie i rozwój bazy oraz organizację imprez

Komisja, pod przewodnictwem Wiceprezydenta Miasta Kalisza Grzegorza Kulawinka, rozstrzygnęła dwa konkursy w ramach corocznych dotacji przyznawanych na utrzymanie i rozwój bazy oraz organizację imprez. Poniżej prezentujemy listę zadań, na które w 2023 roku Kaliski Klub Sportowy otrzyma finansowe wsparcie z miejskiego budżetu.

Cztery sekcje Kaliskiego Klubu Sportowego (piłki nożnej, gimnastyki artystycznej, pływania oraz boksu), na zadania związane z utrzymaniem i rozwojem bazy sportowej, otrzymały łącznie 137 tysięcy złotych. Drugoligowy zespół Dumy Kalisza, na ten sam cel, otrzymał dotację w wysokości 90 tysięcy złotych. Oprócz “Trójkolorowych”, na to zadanie dotację otrzymały inne kaliskie kluby m.in. KS Prosna Kalisz, MKS Kalisz czy Calisia 14. Na ten cel Miasto Kalisz przeznaczyło 500 tysięcy złotych.

Poinformowano także o wynikach konkursu na realizację w 2023 roku zadań z zakresu rozwoju sportu, obejmujących aktywność Kalisza z udziałem mistrzów sportu. Na ten cel, w miejskim budżecie, przydzielono 92 tysiące złotych. Kaliski Klub Sportowy otrzymał łącznie 9,5 tysiąca złotych, na organizację wydarzeń sportowych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, upowszechniających popularne dyscypliny sportowe. Niezbędne minimum punktowe otrzymały imprezy:
– III Ogólnopolski Turniej w gimnastyce artystycznej Calisia Magic Cup 2023,
– Puchar Prezydenta Miasta Kalisza w pływaniu – zawody ogólnopolskie,
– XVIII Gwiazdkowy turniej piłki nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza,
– KKS Kalisz PRO CUP 2023.

Kaliski Klub Sportowy serdecznie dziękuje władzom naszego miasta za okazane wsparcie!

Całość komunikatów związanych z dotacjami na utrzymanie i rozwój bazy oraz organizację imprez, można przeczytać na stronach Urzędu Miasta Kalisza:
https://www.kalisz.pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/rozstrzygniecie-konkursu-ofert,54964
https://www.kalisz.pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/rozstrzygniecie-konkursu-ofert,54963