Remis drugiej drużyny KKS-u na inaugurację zimowego cyklu sparingów

Pierwszy sparing drugiego zespołu Dumy Kalisza, prowadzonego przez trenera Krzysztofa Orzeszka, zakończył się wynikiem remisowym 1:1. Spotkanie przeciwko Akademii Piłkarskiej Reissa Poznań, rozegrane na Majkowskim Wembley, nie obfitowało w zbyt wiele ciekawych sytuacji. W głównej mierze toczyła się walka o piłkę w środku pola, z minimalną przewagą po stronie gości.

– Skupiliśmy się na tym, aby przyjrzeć się zawodnikom testowanym oraz zobaczyć, jak po przerwie świątecznej na boisku zachowują się nasi zawodnicy. Myślę, że spotkanie nie stało na wysokim poziomie, ale kilka plusów przy niektórych nazwiskach udało się postawić. Liczę na to, że po każdym spotkaniu będziemy mieli pozytywny ból głowy w kwestii wyboru zawodników na pierwszy mecz ligowy – komentuje trener Orzeszek.

***
Sparing nr 1, 14.01.2023, godz. 14:00, Majkowskie Wembley przy ul. Tuwima 2 w Kaliszu
KKS Kalisz II – AP Reiss Poznań 1:1 (0:1)
Bramka KKS II:
Franciszek Leśniewski (karny na 1:1).

KKS Kalisz II:
1. tercja (30′): Trzęsała Tomasz – Owczarek Marcel, Paschke Maciej, Jener Jakub – Paluszczak Kacper, zawodnik testowany, Grabowski Maksymilian, Stachowski Miłosz – zawodnik testowany, Ozdowski Michał, Jabłoński Kacper.

2. tercja (30′): Symenko Wojciech – Owczarek Marcel, Krysiak Eryk, Jener Jakub – Głowacki Dawid, zawodnik testowany, Twardowski Wiktor, zawodnik testowany – Lachowicz Aleksy, Ozdowski Michał, Augustyniak Hubert.

3. tercja (30′): Dymbiński Miłosz – Król Jakub, Kleczewski Wiktor, Leśniewski Franciszek – Siewiera Nikodem, zawodnik testowany, Twardowski Wiktor, Matysiak Mateusz – Jakubowicz Wojciech, zawodnik testowany, Szymczak Hubert.