Remis w Elblągu

KKS Kalisz remisuje na wyjeździe z Olimpią Elbląg. „Trójkolorowi” mogą dopisać kolejny punkt do ligowej tabeli. To spotkanie było dedykowane kontuzjowanemu Bartoszowi Gęsiorowi. Wygrać się nie udało, ale walczymy dalej.

Nowy sezon, kolejny remis. Już w minionej kampanii Kakaesiakom nie udało się zdobyć 3 punktów w pojedynku z elblążanami. To już trzeci z rzędu podział punktów między tymi drużynami. Na ten moment, po 13 spotkaniach II Ligi, KKS pozostaje liderem tabeli z dorobkiem 24. punktów i najmniejszą liczbą straconych bramek.

Mecz, na pewno był ciekawym widowiskiem dla kibiców. Gra toczyła się bardzo dynamicznie. Można powiedzieć, że do pełni szczęścia brakowało tylko gola. W naszej bramce, fenomenalnymi interwencjami popisał się niezastąpiony Maciej Krakowiak, który od początku sezonu jest w świetnej dyspozycji.

Dużym plusem jest gra naszej linii obrony, która jest najskuteczniejsza w lidze, dlatego nawet przy słabszej dyspozycji naszych „napadziorów” pozwala być spokojnym o wywiezienie z trudnego terenu, cennego punktu.

Duma Kalisza to spotkanie dedykowała kontuzjowanemu Bartoszowi Gęsiorowi, który będzie pauzował 6-10 miesięcy, a w poniedziałek przejdzie operacje. Trzymamy kciuki za szybki powrót „Gąski”!

Teraz skupiamy się na domowym meczu z Lechem II Poznań, który odbędzie się już w najbliższy piątek o godz. 18:00 na Stadionie Miejskim w Kaliszu.

Olimpia Elbląg – KKS Kalisz 0:0

Żółte kartki: Stefaniak, Kozera, Kuczałek, Jóźwicki, Famulak (Olimpia) oraz Sobol, Smoliński, Cierpka (KKS)

Sędziował: Maciej Pelka (Poznań)

Olimpia: Witan – Kuczałek, Sarnowski, Szczudliński – Stefaniak (86 Bartoś), Spychała, Jóźwicki (66 Sienkiewicz), Famulak, Jakubczyk – Kozera (77 Łabecki), Żak (77 Jacenko)

KKS: Krakowiak – Białczyk (71 Głaz), Gawlik, Kieliba, Smoliński – Żebrowski (58 Koczy), Cierpka, Wysokiński (72 Kalenik), Gordillo, Putno (66 Arai) – Sobol (66 Szewczyk)

#RazemPoZwycięstwo