Tenisowe Mistrzostwa Polski ponownie w Kaliszu

W dniach 16-19 maja Kalisz po raz kolejny był gospodarzem turnieju rangi Mistrzostw Polski w tenisie. Tym razem w półfinałach drużynowych MP rywalizowały dziewczęta do lat dwunastu. Blisko sprawienia niespodzianki były reprezentantki Sekcji Tenisa Kaliskiego Klubu Sportowego.

Areną zmagań mistrzostw były korty ziemne przy ulicy Łódzkiej, a gospodarzem Kaliski Klub Sportowy wraz z Kaliskim Towarzystwem Tenisowym. Do grodu nad Prosną przyjechały czołowe tenisistki do lat dwunastu – w tym trzy z najlepszej dziesiątki rankingu Polskiego Związku Tenisowego.

W czwartek odbyły się dwa mecze eliminacyjne. W jednym z nich wystąpiła drużyna Kaliskiego Klubu Sportowego, prowadzona przez trenera Tomasza Matuszewskiego. Reprezentantki gospodarzy stanęły na wysokości zadania, wygrywając z Pabianickim Klubem Tenisowym 5-1.

Od piątku do niedzieli trwały zaś rozgrywki grupowe. W dwóch grupach rywalizowały po cztery drużyny, a miejsce w turnieju finałowym zapewniły sobie po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. W pierwszym meczu grupowym blisko sprawienia niespodzianki była ekipa Kaliskiego Klubu Sportowego, która przegrała z rozstawioną z numerem cztery Toruńską Akademią Tenisową 2-4. Trzy z czterech przegranych spotkań kaliszanki kończyły po super tie breakach (jeden z nich zakończył się wynikiem 15-17!). Gdyby reprezentantki gospodarzy wygrały jeden z nich, to wówczas one cieszyłyby się z końcowego zwycięstwa (w przypadku wyniku 3-3 o zwycięstwie decydowałby bilans setów). Niestety, zabrakło w tych kluczowych momentach trochę więcej doświadczenia, a i szczęścia.

W drugim meczu kaliszanki przegrały z faworytem grupy Szczecińską Akademią Tenisową 2-4, chociaż po trzech pierwszych pojedynkach prowadziły 2-1. Najbliżej zwycięstwa gospodarze byli w niedzielnym spotkaniu, ze Stowarzyszeniem AG Tenis Chorzowska w Radomiu. KKS prowadził bowiem w tym spotkaniu 3-0, ale niestety w kolejnych trzech pojedynkach zaprezentował się gorzej i wynik 3-3 dał zwycięstwo radomianką (decydował bilans setów). Z grupy tej awans do finałów MP wywalczyły drużyny ze Szczecina oraz Torunia.

Sekcja Tenisa Kaliskiego Klubu Sportowego wystąpiła w składzie: Maja Pietraszak, Gabriela Wdzięczna, Nela Pietrzak, Julia Szczerek, Milena Błaszczyk oraz Gabriela Stefaniak.

Emocji nie brakowało także w drugiej grupie, w której niepokonana okazała się ekipa AZS Poznań, a drugiej miejsce wywalczył Mostostal Zabrze. Bez awansu do finałów wyjechały z Kalisza dwie drużyny ze stolicy – Legia Warszawa oraz ST TieBreak Warszawa.

Warto przypomnieć, że pod koniec kwietnia w Kaliszu odbyły się także półfinały Drużynowych Mistrzostw Polski do lat czternastu chłopców, w których znakomicie zaprezentowała się ekipa Kaliskiego Klubu Sportowego, wywalczając awans do turnieju finałowego.