“Trójkolorowi” z dotacją miasta na realizację programów szkolenia sportowego

16 stycznia rozstrzygnięto konkurs na realizację w 2023 roku, zadań z zakresu rozwoju sportu, obejmujących drogę do mistrzostwa poprzez sukcesy młodych zawodników. Z radością informujemy, że złożone przez Kaliski Klub Sportowy oferty zostały zatwierdzone przez komisję konkursową, a decyzja ta będzie skutkować wsparciem finansowym z budżetu Miasta Kalisza.

Złożone przez Dumę Kalisza aplikacje dotyczyły realizacji programów szkolenia sportowego. Kaliski Klub Sportowy otrzyma fundusze, które zostaną przeznaczone na rozwój dzieci i młodzieży w pływaniu, piłce nożnej, gimnastyce artystycznej, boksie olimpijskim i mieszanych sztukach walki. Dotacja miasta to gwarancja zapewnienia odpowiednich warunków do trenowania, dla naszych młodych zawodników i zawodniczek, w różnych sekcjach.

Na zadanie dotyczące szkolenia w piłce nożnej, Akademia Piłkarska KKS-u Kalisz otrzyma wsparcie finansowe w postaci 111 tysięcy złotych. Pozostałe sekcje otrzymają łącznie dotację w wysokości 86 400 zł. Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w mieszanych sztukach walki oraz w brazylijskim Ju-Jitsu w 2023 roku uzyskało dofinansowanie w wysokości ponad 4 tysięcy złotych.

Kaliski Klub Sportowy serdecznie dziękuje władzom naszego miasta za okazane wsparcie!

Cały komunikat związany z dotacją dostępny na stronie Urzędu Miasta Kalisza:
https://www.kalisz.pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/rozstrzygniecie-konkursu-ofert,54961