Trzy medale dla młodych kakaesiaków!

Wielkim sukcesem zakończył się udział trzech młodych reprezentantów sekcji sztuk walki KKS-u Kalisz, w zawodach organizowanych przez federację DFN w miejscowości Susz. W formule soft contact Nikodem Różański wywalczył srebro, Filip Przybył zdobył brązowy medal natomiast ze złotego krążka na szyi cieszył się Bartłomiej Maćkowiak!

Soft contact to formuła opierająca się na walce przy pomocy pałki piankowej. Zawodnicy są również wyposażeni w kaski z ochroną twarzy. Jest to forma walki przerywanej – po każdym zdobytym punkcie zawodnicy wracają na środek maty i po sygnale sędziego dochodzi do wznowienia rywalizacji. Dla dzieci jest to doskonała okazja na naukę obycia w walce oraz nabycie umiejętności wchodzenia do walki.

Nikodem Różański, w kategorii do 110 cm, po dwóch walkach wywalczył srebro. Filip Przybył (kategoria do 135 cm), po dwóch walkach zdobył brąz. Najlepiej z kakaesiaków zaprezentował się natomiast Bartłomiej Maćkowiak, zdobywając po trzech emocjonujących walkach złoty medal! Dla Bartka nie były to pierwsze zawody, gdyż w zeszłym roku na Grand Prix Polski w kickboxingu zdobył srebro w tej samej dyscyplinie.

Zawody odbyły się pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu.