Walczymy o nowy kort tenisowy!

W styczniu przyszłego roku, minie pięć lat od utworzenia Sekcji Tenisa przy Kaliskim Klubie Sportowym. Szkółka z roku na rok rozwija się, notując coraz więcej sukcesów a także organizując imprezy rangi krajowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wsparcia inicjatywy powstania kortu centralnego, który stanie się istotnym elementem w dalszej działalności sekcji. Aby to zrobić, należy zagłosować na ogólnomiejski projekt nr 17, w ramach Budżetu Obywatelskiego.

W klubie trenuje aktualnie blisko setka młodych tenisistów i tenisistek, a spora ich część gra z powodzeniem w turniejach Polskiego Związku Tenisowego, a nawet w imprezach międzynarodowych. W tym roku reprezentanci KKS-u wygrali m.in. ogólnopolskie rozgrywki Talentiady (nieoficjalne, drużynowe mistrzostwa Polski do lat 10), triumfowali w Mistrzostwach Polski „B” dziewcząt do lat 12 (ostatecznie plasując się na 9. miejscu w kraju) i sięgali po szereg indywidualnych tytułów w turniejach rankingowych PZT.

Dzięki bliskiej współpracy Sekcji Tenisa KKS-u z Kaliskim Towarzystwem Tenisowym, możliwe jest organizowanie coraz większej liczby turniejów, o coraz wyższej randze. Co prawda skomplikowana w tym roku sytuacja sprawiła, że nie wszystkie plany udało się zrealizować, ale mimo pandemii, w Kaliszu zorganizowano między innymi finały Drużynowych Mistrzostwa Polski „B” dziewcząt do lat 12, czy turniej rangi „Super Seria” (wyżej punktowane są tylko Mistrzostwa Polski). Kalisz gościł też w tym roku rozgrywki Pucharu Davisa, w trakcie którego, za podawanie piłek tenisistom, odpowiedzialni byli młodzi adepci KKS-u.

W planach na kolejne lata jest oczywiście dalsze rozwijanie szkolenia i organizacja ważnych turniejów (z imprezami międzynarodowymi włącznie). Niezbędna w tym celu jest rozbudowa infrastruktury tenisowej w Kaliszu. Kamieniem milowym w tym kierunku, może być zwycięstwo w głosowaniu na projekt ogólnomiejski Budżetu Obywatelskiego. Gorąco apelujemy i prosimy o głosowanie na projekt nr 17 („Budowa kortu centralnego na obiekcie OSRiR Kalisz”). W przypadku zwycięskiego głosowania, powstanie nie tylko nowy kort ziemny, ale również projekt na dalszą rozbudowę, wliczając w to korty kryte.

Głosowanie trwa do piątku 23 października. Można głosować zarówno online (https://bo.kalisz.pl/budzet-obywatelski-2021/projekty-zaakceptowane/projekty-ogolnomiejskie-2173 – PROJEKT NR 17!), a także poprzez karty do głosowania. Kartę można wydrukować ze strony (https://bo.kalisz.pl/pliki/additional_field2_5421722e2425ab438e7c5c20dd559316984407.pdf) lub pobrać w jednym z punktów do głosowania (lista punktów: https://bo.kalisz.pl/pliki/additional_field2_2654b82781a81381048865b3bf53f0ae286525.pdf).

UWAGA! W przypadku zapotrzebowania na większą ilość kart do głosowania (minimum 20), prosimy o kontakt z Michałem Jaśniewiczem (tel. 502 593 490).