Wspólnie powalczmy o oświetlenie bocznego boiska przy ul. Łódzkiej!

Stowarzyszenie kibiców “Kibice Razem KKS Kalisz”, we współpracy z klubem oraz radnymi naszego miasta, podjęło inicjatywę zmierzającą do montażu masztów oświetleniowych na boiskach bocznych Stadionu Miejskiego przy ulicy Łódzkiej. Centrum treningowe wykorzystywane jest m.in. przez zawodników Akademii Piłkarskiej KKS Kalisz.

Młodzi adepci, w okresie wiosennym i jesiennym, nie mogą w pełni wykorzystywać potencjału tych boisk z powodu zapadającego zmroku. Montaż oświetlenia dałby możliwość realizacji jednostek treningowych przez cały dzień, zmniejszając także liczbę treningów na boiskach ze sztuczną nawierzchnią.

– Aby młodzi piłkarze w niedalekiej przyszłości mogli korzystać z boisk trawiastych po zapadnięciu zmroku w okresie wiosennym i jesiennym konieczne jest zabezpieczenie odpowiednich środków w budżecie miasta na rok 2024. W dniu dzisiejszym stosowną interpelację w tej sprawie podczas sesji Rady Miasta Kalisza złożył radny Eskan Darwich – dziękujemy w imieniu młodych piłkarzy – czytamy w komunikacie stowarzyszenia.

Stowarzyszeniu kibiców “Kibice Razem KKS Kalisz” serdecznie dziękujemy za podjęcie tej inicjatywy! O kolejnych krokach w realizacji tego projektu będziemy informować na bieżąco.