Kaliszanie ulegli faworyzowanej Polonii Bytom

Kaliszanie ulegli Polonii Bytom 3:0 w meczu 12. kolejki Betclic 2 Ligi. Możemy czuć trochę niedosyt, że wysoka porażka, bo nasi zawodnicy mogli doprowadzić na początku drugiej części meczu do wyrównania. Później to jednak już gospodarze rozdawali karty.

462121399_1188075182482583_735566607120500357_n

Od początku spotkania na stadionie przy ulicy Piłkarskiej w Bytomiu zarysowała się przewaga gospodarzy. Kaliszanie dość głęboko cofnęli się do defensywy i czyhali na błąd przeciwnika i okazje do szybkich kontrataków. Sporo pracy miał Maciej Krakowiak, który bardzo dobrze spisał się dwukrotnie przy strzałach Szumilasa, a także przy strzale Wojtyry. Po około 25 minutach gry, kaliszanie zaczęli poczynać sobie coraz bardziej śmiało i coraz częściej zaczęli wypuszczać się na połowę przeciwnika. To było naprawdę niezłe kilkanaście minut kaliskiego zespołu, po których przyszedł nagły i nieoczekiwany cios.
Ten cios zadał nam Konrad Andrzejczak, który kapitalnie strzelił w okienko z linii pola karnego i Maciej Krakowiak musiał skapitulować.

Początek drugiej części meczu był chyba punktem kulminacyjnym w tym meczu. Kakaesiacy stworzyli dwie świetne okazje i mogli wyrównać stan gry, a chwilę później… to rywale podwyższyli najpierw na 2:0, a później na 3:0. Najpierw to jednak podopieczni Marcina Woźniaka powinni wyrównać, bo rozpoczęli drugą połowę wyraźnie „naelektryzowani”. Nestor Gordillo kapitalnie dryblował w polu karnym i posłał potężną bombę, ale futbolówka odbila się od słupka, a chwilę później Bartłomiej Putno posłał zwrotnie piłkę z wysokości linii końcowej, strzelał Bartosz Kieliba, ale w tym przypadku doskonale interweniował Holewiński. Później to znów do głosu doszli niebiesko-czerwoni. Gospodarze przez kilkanaście minut przypuścili istny szturm, choć rozpędził go z pewnością gol z dystansu Tomasza Gajdy. To dało ogrom animuszu miejscowym, którzy w 55. minucie znów uderzali zza pola karnego, a piłka odbiła się rykoszetem o Macieja Białczyka i zupełnie zmyliła Krakowiaka. Gospodarze przez kilkanaście minut nacierali, później ten ofensywny upór nieco siadło, do gry „wrócili” kaliszanie, ale żadna z drużyn już nie zdobyła więcej bramek.