Pierwszy krok wykonany!

KKS Kalisz w finale baraży! Drużyna Marcina Woźniaka pokonała w półfinale baraży do Fortuna I ligi Polonię Bytom (1:0). Bramkę dla Dumy Kalisza strzelił niezawodny Hubert Sobol.

Spotkanie rozpoczęło się dosyć intensywnie po obu stronach boiska. Już w 9. minucie gospodarze mieli pierwszą okazję na zdobycie bramki. Po błędzie Tomasza Gajdy na własnej połowie piłkę przejął Nestor Gordillo, który podał do napastnika KKS-u Huberta Sobola, ale „Sobi” niefortunnie trafił w poprzeczkę. Przez najbliższe kilkanaście minut obserwowaliśmy wyrównaną grę ze strony Dumy Kalisza jak i Polonii Bytom. W okolicach 30. minuty świetną interwencją popisał się w bramce Maciej Krakowiak, który obronił centro strzał Daniela Ściślaka. Nie był to koniec ataków zespołu gości. Chwilę później Kamil Wojtera przyjął piłkę przed polem karnym jednak jego płaski strzał po ziemi okazał się niecelny. Nareszcie w 38. minucie świetnym podanie od Huberta Sobola otrzymał Michał Bednarski, ale piłka trafiła jeszcze po interwencji bramkarza Polonii Bytom Karola Szymkowiaka w poprzeczkę.

Druga połowa była już zdecydowanie spokojniejsza w porównaniu z pierwszą. Piłkarze KKS-u jak i Polonii Bytom skutecznie kontrolowali sytuacje na boisku. Idealna i kluczowa okazja przyszła w 77. minucie. Świetnym wejściem na prawe skrzydło zaliczył doświadczony Bartek Kieliba, który dośrodkował w pole karne wprost na głowę Huberta Sobol, a ten zamienił strzał na bramkę. Było 1:0 dla KKS-u! Zdecydowanie po tej akcji kaliszan goście nie mieli pomysłu na stworzenie sobie dogodnej okazji. Bardzo dobrą zmianę dał Filip Szewczyk, który konsekwencją i mądrym prowadzeniem piłki starał utrzymać się piłkę przez większość czasu nie dopuszczając do przejęcia jej przez gości.

Finał baraży odbędzie się już w najbliższą sobotę 1 czerwca o godz. 16.30 na stadionie przy ul. Łódzkiej. Rywalem o awans do Fortuna I ligi będzie Stal Stalowa Wola, która pokonała w drugim meczu półfinałowym baraży Chojniczankę Chojnice (2:1)

KKS KALISZ – POLONIA BYTOM 1:0 (0:0)