WhatsApp Image 2024-03-30 at 4.43.46 PM

Szef Bednarski poprowadził Kalisz do zwycięstwa!

Drużyna KKS-u Kalisz zwyciężyła w Wielką Sobotę na wyjeździe w meczu 26. kolejki II Ligi z Chojniczanką Chojnice 0:1 i umocniła się na pozycji lidera tabeli. Jedyną i zwycięską bramkę w meczu zdobył Michał Bednarski. Był to rewanż za porażkę w rundzie jesiennej i pierwsze w historii zwycięstwo nad drużyną z Chojnic.

KKS Kalisz spotkał się na wyjeździe z piątą drużyną tabeli Chojniczanką Chojnice. Gospodarze od pierwszych minut dominowali na boisku, a najbliżej zdobycia bramki byli w 4. minucie, kiedy przed utratą gola przez kaliszan uratowała poprzeczka po strzale głową. Przez pierwsze 20 minut spotkania to Chojniczanka była bliżej zdobycia bramki. Na pierwszą składną akcję Dumy Kalisza trzeba było czekać do 27 minuty kiedy to po dośrodkowaniu Maćka Białczyka bramkę głową strzelił Michał Bednarski. Chwilę później dobrego podania Bednarskiego nie wykorzystał Kamil Koczy. Do końca pierwszej połowy obie drużyny próbowały kontratakować na bramkę rywala, ale bez powodzenia i po pierwszych 45 minutach Trójkolorowi schodzili do szatni z prowadzeniem 0:1.

Pierwsze minuty drugiej połowy były bardzo wyrównane, a zespoły wymieniały się atakami. W 61. minucie goście mieli okazję na wyrównanie kiedy to Vitalucci zagrał w pole karne KKS-u , gdzie piłkę głową uderzył Firminio, ale piłka na szczęście minęła bramkę Macieja Krakowiaka. W 73. minucie Michał Bednarski wykonał znakomity atak prawą stroną, mijając trzech przeciwników. Pobiegł z piłką w pole karne i podał do Mateusza Wysokińskiego, który oddał niecelny strzał na bramkę drużyny z Chojnic. W 80. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłka spadła pod nogi Koziny i dobrą interwencją popisał się Maciej Krakowiak, który uratował kaliszan przed utratą bramki. W końcówce spotkania Duma Kalisza grała konsekwentnie w obronie nie pozwalając na zdobycie gola przez gospodarzy.

Następny mecz piłkarze KKS-u Kalisz zagrają 6 kwietnia o godz. 15.30 na wyjeździe z Hutnikiem Kraków

Chojniczanka Chojnice – KKS Kalisz 0:1 (0:1)

Bramki: Michał Bednarski (26).

Chojniczanka: Michał Antkowiak – Grzegorz Szymusik, Tomasz Boczek, Jakub Goliński, Jakub Banach (82 Antoni Prałat) – Czesław Raburski (46 Sebastian Szczytniewski), Błażej Szczepanek (58 Marcin Kozina), Damian Nowacki (76 Kilian Benvindo), Wojciech Szumilas – Hide Vitalucci – Valerijs Sabala (58 Alef Firmino).

KKS Kalisz: Maciej Krakowiak – Jakub Staszak, Adrian Cierpka (76′ Nestor Gordillo), Oskar Kalenik (60′ Mateusz Żebrowski), Hubert Sobol (83′ Wiktor Staszak), Michał Bednarski, Maciej Białczyk, Mateusz Wysokiński (83′ Mateusz Gawlik), Bartosz Kieliba, Wiktor Smoliński, Kamil Koczy (76′ Adam Dębiński).

żółte kartki: Boczek, Szymusik – Kieliba.