Żebrowski ufamy Tobie!

KKS Kalisz w hicie 29. kolejki zremisował na wyjeździe 1:1 z Polonią Bytom. Piękną bramką zza pola karnego popisał się Mateusz Żebrowski.

Drużyna z Kalisza po dwóch bolesnych z rzędu porażkach chciała podnieść się w wyjazdowym meczu w Bytomiu. Spotkanie rozpoczęło się intensywnie po obu stronach, ale to już w 2. minucie gospodarze mieli szansę by objąć prowadzenie. Sebastian Steblecki strzałem zza „szesnastki” próbował pokonać Macieja Krakowiaka, ale piłka trafiła w jego ręce. Świetną okazję w 6.minucie miał Adrian Cierpka, który po dośrodkowaniu Mateusza Gawlika uderzył głową, ale piłka wylądowała ponad bramką. Chwilę później po wrzucie z autu piłka zatoczyła się w polu karnym gości, ale z bliska przestrzelił Tomasz Gajda. Po tych akcjach gra nieco siadła, ale to gospodarze z Bytomia mieli przewagę w meczu i to oni byli bliżej zdobycia bramki. W 45. minucie fantastycznym strzałem z dystansu popisał się Bartosz Farbiszewski lecz jego strzał z trudem wybił piłkę Krakowiak. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Początek drugiej
przejęli gospodarze.

W 49. minucie po podaniu Patryka Romanowskiego strzał głową oddał Jakub Pochcioł, jednak skuteczny w bramce był „Kraki”. Piłkarze KKS-u starali się odpowiedzieć. Groźnym strzałem z dystansu zaalarmował Mateusz Wysokiński, ale piłka przeleciała tuż obok słupka. Dużym zaskoczeniem dla bramkarza Polonii Bytom była niespodziewana akcja Mateusza Gawlika, który huknął z około 35 metrów, ale przytomnie zachował się Hubert Szymkowiak i wybronił to uderzenie.W 82. minucie po faulu przed polem karnym na niewidocznym w tym meczu Hubercie Sobolu do rzutu wolnego podszedł wchodzący z ławki Nestor Gordillo, ale po jego strzale piłka przeleciała ponad poprzeczką. W 85. minucie gdy wciąż widniał na tablicy wyników bezbramkowy remis gospodarze wykorzystali akcję skutecznie. Silny strzał oddał Patryk Stefański i w ostatniej chwili tor lotu piłki zmienił Adrian Piekarski, który dał prowadzenie Bytomianom. Kiedy wydawało się, że jest już po meczu, w doliczonym czasie gry pięknym strzałem z „fałsza” z około 20 metrów popisał się Mateusz Żebrowski. Piłka znalazła drogę do bramki i tym samym dała remis Kaliszanom i cenny punkt.

Następne spotkanie KKS Kalisz zagra 27 kwietnia (17.00) na stadionie przy ul. Łódzkiej z Olimpią Elbląg.

Polonia Bytom – KKS Kalisz 1:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Adrian Piekarski (85), 1:1 Mateusz Zebrowski (90+4)
Sędziował Karol Iwanowicz (Lublin)
Żółte kartki: Steblecki, Pochcioł, Gajda (Polonia) – Gawlik, Wysokiński, Staszak (Kalisz)

Polonia Bytom: Szymkowiak – Szmigiel, Pochcioł, Piekarski, Farbiszewski, Romanowski (70’Stefański) – Steblecki (78’Żagiel), Krzemień (70. Ściślak), Gajda, Zieliński (70’ Andrzejczak) – Wojtyra (78’ Wolny)

KKS Kalisz: Krakowiak – Białczyk, Smoliński, Gawlik, Staszak – Putno (70’Żebrowski), Wysokiński, Cierpka (78’ Koczy), Szewczyk (66’Gordillo), Bednarski – Sobol.