Zimny prysznic w Krakowie

W ramach 27. kolejki II Ligi KKS Kalisz poniósł porażę na wyjeździe z Hutnikiem Kraków 1:2. Samobójczą bramkę strzelił Bartosz Kieliba. Gola dla Hutnika zdobył Patryk Kieliś, a dla Dumy Kalisza Oskar Kalenik. Była to pierwsza przegrana kaliszan w rundzie wiosennej.

Mecz nie rozpoczął się najlepiej dla przyjezdnych. Już w 9. minucie po uderzeniu Patryka Kielisia i niefortunnym odbiciu piłki przez Bartosza Kielibę piłka wpadła do bramki KKS-u. Długo na odpowiedź Dumy Kalisza nie trzeba było czekać. W 10. minucie po dobrym wybiciu piłki przez Macieja Krakowiaka i zagraniu głową Huberta Sobola piłka wpadła pod nogi Kamila Koczego i ten celnym dośrodkowaniem znalazł Oskara Kalenika który, celnym strzałem z bliska pokonał bramkarza Hutnika Kraków. Pod koniec pierwszej połowy prowadzenie gościom mógł dać Mateusz Wysokiński, który oddał strzał z kilku metrów po podaniu Koczego, ale świetną paradą popisał się Dorian Frątczak.

Druga połowa nie zaczęła się najlepiej dla Kaliszan. Już w 52. minucie gospodarze zagrali akcję, która zadecydowała o wyniku. Po podaniu w pole karne Kuby Marcinkowskiego, piłka wpadła pod nogi Kielisia, a ten ogrywając obrońcę pokonał strzałem Krakowiaka. Szansa na wyrównanie pojawiła się dopiero po wprowadzeniu na boisko Nestora Gordillo. Był to jego setny występ w barwach KKS-u Kalisz. Hiszpan wywalczył rzut wolny przed polem karnym, jednak jego strzał trafił jedynie w poprzeczkę. Piąty mecz z rzędu bez gola zakończył lider strzelców II ligi Hubert Sobol, który nie wykorzystał okazji pod koniec spotkania.

Najbliższy mecz podopieczni Pawła Ozgi rozegrają w sobotę 13 kwietnia na Stadionie Miejskim przy Łódzkiej z Sandecją Nowy Sącz. Początek meczu o g. 17.00.